Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Koncert Zaduszkowy

W poniedziałek 6 listopada grupa uczniów wzięła udział w Koncercie Zaduszkowym "Pamiętamy...",którego organizatorem był Instytut Pamięci Narodowej oraz Teatr Muzyczny w Poznaniu. Koncert w wykonaniu zespołu Monogramista JK poświęcony był pamięci polskich bohaterów- ofiar gestapo oraz ofiar II wojny światowej. W pierwszej części spotkania odbyła się premiera filmu dokumentalnego Anny Piasek- Bosackiej " Operacja Tannenberg" o polskich społecznikach z czasów międzywojennych XX wieku, którzy zostali brutalnie wymordowani przez Niemców na początku II wojny światowej. Wieczorne uroczystości zakończyło zapalenie zniczy pod tablicą upamiętniającą ofiary eksterminacji hitlerowskiej.

Anna Kustoń

zaduszki