Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Lekcja dla osób o stalowych nerwach

Dzięki udziałowi w zajęciach pt: "Kat, czarownice i inne uroki średniowiecza" w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu uczniowie klasy II C gimnazjum mogli dowiedzieć się czym prócz wykonywania wyroków zajmował się kat w wiekach średnich, jakich narzędzi używał przy wymuszaniu zeznań, w jaki sposób wymierzał sprawiedliwość. Uczestnicy lekcji muzealnej poznali kim były: biesy, rusałki, czarownice, baby jagi, upiory, wampiry i ówczesne metody zabezpieczania się przed tymi złymi mocami. Na zakończenie uczniowie mieli okazje sprawdzić swą wiedzę związaną z rozpoznawaniem m.in hiszpańskich butów, masek hańby czy krzesła czarownic. Jeden z uczniów tak poświęcił się dla nauki- iż pozwolił się zakuć w dyby by sprawdzić czy faktycznie średniowieczne tortury i wyroki były surowe i mało komfortowe.... Doceniamy jego poświęcenie ;-).... Tym bardziej , ze innych śmiałków w klasie nie było!

muzeum