Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA

olimpiada2W wtorek 14 listopada przedstawiciele klas gimnazjalnych i szkół średnich wzięli udział w szkolnym etapie Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Celem olimpiady jest propagowanie wśród młodych ludzi zachowań prozdrowotnych. Etap szkolny polega na rozwiązaniu testu składającego się z dwudziestu pytań dotyczących zdrowego żywienia, skutków stosowania używek, chorób cywilizacyjnych. Każdego roku w naszej szkole olimpiadzie patronuje jakieś warzywo lub owoc. Pragniemy w ten sposób przypomnieć wszystkim o dobroczynnym wpływie znajdujących się w nich witamin i soli mineralnych n nasze samopoczucie i wygląd fizyczny. W tym roku każdy uczestnik mógł schrupać rzodkiewkę i sałatę. Osoby, które uzyskały największą ilość punktów będą zmagać się z kolejnymi zadaniami na etapie rejonowym olimpiady.

Arleta Danielewicz, Katarzyna Jennek

olimpiada1