Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Projekt biblioteczyny

Zespół Szkól nr 2 od czerwca ubiegłego roku bierze udział w „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze. W ramach tego każda klasa wraz z nauczycielami realizują projekty związane z czytelnictwem. Klasa 3c gimnazjum razem z p.E. Otulakowską i p.K.Ratajczak przygotowały projekt pt."Chemia oczami Harrego Pottera". Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną - graficzne wydania Harrego na świecie, książkę czarów, konkurs wiedzy o bohaterach serii, oraz doświadczenia chemiczne.

harrypott