Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wyróżnienie dla naszej uczennicy w konkursie gastronomicznym.

28 listopada 2017r. w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu odbył się Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny. Celem konkursu było promowanie młodych talentów oraz inspirowanie do poznawania i zgłębiania tajników sztuki kulinarnej. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach:
* „Zakąski z wykorzystaniem dyni”
* „Desery z wykorzystaniem dyni”
W konkursie tym wzięli udział uczniowie ze szkół gastronomicznych z Czarnkowa, Poznania, Objezierza, Pniew oraz z Szamotuł. Konkurencja była bardzo wysoka. Młodzież przygotowała potrawy, które zachwyciły wszystkich swoim specyficznym smakiem, zapachem oraz formą podania. Naszą szkołę reprezentowała Joanna Zasańska z 2 klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, która w kategorii "zakąski" wykonała „Orientalne wariacje” - serek tofu zapiekany w czarnym sezamie w towarzystwie pikantnej salsy dyniowej zdobywając WYRÓŻNIENIE . W kategorii „desery” Mateusz Stanisławski z 2 klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych przygotował musli z pestek dyni otulone malinami i musem dyniowym pt. „Dynią otulone”. Pracę uczniów nadzorowali i oceniali wybitni kucharze poznańskich restauracji: Przewodniczący: Pan Mieczysław Wciórka - szef produkcji w firmie Kuchnia Polki produkującej na potrzeby delikatesów Piotra i Pawła; Pan Andrzej Nowakowski - szef kuchni w hotelu Ikar; Pan Norbert Rutkowski – executiv souse chef w hotelu Sheraton w Poznaniu.
UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Joanna Przygocka

konkurs