Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Projekty unijne - z korzyścią dla wszystkich

Przynależność Polski do Unii Europejskiej umożliwiła szkołom korzystanie z funduszy europejskich. Skorzystał z nich również Zespół Szkół nr 2 w Szamotułach biorąc udział w projektach współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III „Wysoka jakość systemu oświaty", Działanie 3.3 „Poprawa jakości kształcenia", Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 oraz Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach.

Projekty unijne w naszej szkole

  • „Mój plecak praktycznych umiejętności" (projekt zakończony),
  • „Z fizyką, matematyką i przedsiębiorczością zdobywamy świat !!!",
  • „As kompetencji",
  • „Mój plecak praktycznych umiejętności – II edycja",
  • „eSzkoła Wielkopolska – Moja Wielkopolska".

W projektach pod opieką nauczycieli biorą udział uczniowie liceum, technikum i gimnazjum. W ramach dodatkowych zajęć pozalekcyjnych uczniowie zdobywają doświadczenie zawodowe, umiejętności pracy z nowoczesnym sprzętem elektronicznym oraz mogą poszerzyć swoje zainteresowania.

Szkoła zachęcając uczniów do udziału w projektach od roku 2009 wzbogaciła się w laptopy, tablice interaktywne z rzutnikiem, aparaty cyfrowe, drukarki, , kamerę cyfrową, projektory multimedialne, ekrany, zestaw kina domowego, podręczniki, ćwiczenia, albumy, poradniki, filmy edukacyjne, zestawy maturalne, program komputerowy do prowadzenia kursu architektury krajobrazu, program komputerowy do oceny żywienia, katalogi roślin, plansze, encyklopedie. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona szkolna serwerownia, zainstalowana sieć bezprzewodowa wraz z okablowaniem, jedna z sal będzie szkolnym laboratorium projektowym wyposażonym w tablice interaktywną, projektor multimedialny, zestaw przyłączeniowy, głośniki aktywne do tablicy, mobilne urządzenia dostępu do Internetu. Całe wyposażenie otrzymane do realizacji zadań w ramach projektu po jego zakończeniu zostanie przekazane nieodpłatnie szkole na własność.

Reasumując udział w projektach unijnych wpływa korzystnie na rozwój szkoły, a tym samym daje więcej możliwości uczniom biorącym w nich udział i uczęszczającym do szkoły, która potrafi i korzysta z funduszy europejskich.