Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Egzamin praktyczny w Technikum

3 i 4 lutego odbyła się część praktyczna egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Do egzaminu  w kwalifikacji „Sporządzanie potraw i napojów” przystąpiło 20 uczniów z klasy III Technikum.

Egzamin polegał na samodzielnym wykonaniu zadania egzaminacyjnego zgodnie z zamieszczonymi recepturami z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa, organizacji pracy oraz ochrony środowiska. Egzamin przebiegał w szkolnej pracowni technologii gastronomicznej ponieważ nasza szkoła  jest ośrodkiem egzaminacyjnym dla wielu zawodów.

Czas egzaminu wynosił 120 minut. Praca uczniów była oceniana przez egzaminatora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu.  Wyniki egzaminu poznamy 30 marca. Trzymamy kciuki za uzyskanie satysfakcjonujących wyników.

Ewa Peraj

egzam1

egzam2