Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Finanse Rady Rodziców

  "Gdzie są pieniądze z Rady Rodziców, co się z nimi dzieje" takie pytanie  zadają często rodzice, a niektórzy wręcz zarzucają, że po co mają  płacić skoro nie wiedzą na co wydawane są zebrane pieniądze.Dlatego postanowiliśmy pochwalić się i może niektórym osobą dać do myślenia, a nie oskarżania ludzi działających w Radzie Rodziców, którzy poświęcają czas, swoje zaangażowanie, bezinteresowną pomoc dla szkoły i naszych dzieci. Po ostatnim zebraniu Rady Rodziców wszyscy zgodnie podjęli uchwałę, że wymienimy nasze wydatki na co przeznaczamy fundusze i w jaki sposób również pozyskujemy. Dlatego w punktach podajemy zestawienie najważniejszych zakupów w okresie 2010-2014.

1. Studniówka- coroczne opłaty za zespół muzyczny

2. Zakup kserokopiarki

3. Promocja szkoły

4. Karty graficzne do komputerów

5. Przejazdy na zawody sportowe itp.- autobus

6. Nagrody w konkursach, turniejach- internautów, piłki koszykowej itp.

7. Nagrody- dyplomy na zakończenie roku szkolnego 

8. Zakup nagród na dzień sportu i dzień dziecka

9. Zakup nowego wystroju sali gimnastycznej (materiały na drabinki) 

10. Gabloty na puchary na holu głównym

11. Gabloty na ogłoszenia i ważniejsze wydarzenia na terenie szkoły

12. Wiata i stojaki na rowery (w przyszłym roku dalsza rozbudowa tego obiektu)

13. Kotara w sali gimnastycznej

14. Projektory multimedialne

15. Moderniazacje w sali informatycznej

16. Bieżące naprawy w łazienkach

17. Stroje sportowe

18. Rolety w czytelni szkolnej

19. Rolety w sali nr 3

20. Nagroda w konkrusie "DOFINANSOWANIE WYCIECZKI DLA NAJLEPSZEJ KLASY"

21. Inne drobne wydatki (drobne naprawy, pokrycie zniszczeń przez dzieci, kwiaty i zakup art. spożywczych z tytułu różnych imprez, spotkań, m.in. Dzień Kobiet, Wigilia itp., dorabianie kluczy, zakup różnych druków, teczek, dyplomów itp.)

  Po tym zestawieniu, myślę, że niektóre osoby, które nie miały nigdy do czynienia z Radą Rodziców, zrozumieją, że to nie są tylko zebrania i "ściąganie" pieniędzy, ale też ciężka praca, a nieraz i wyrzeczenie oraz poświęcenie swojego czasu, aby nasza szkoła była najlepsza, najpiękniejsza.

Rada Rodziców stara się pozyskać pieniądze nie tylko ze składek rodziców dzieci uczęszczających do szkoły, ale również sami pozyskujemy fundusze, organizując Zabawę karnawałową, w tym roku szkolnym 17 stycznia 2015, oczywiście wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Osoby, które były w poprzednich latach, na pewno potwierdzą , że zabawy są  super. Pozyskujemy pieniądze również od sponsorów i przyjaciół naszej szkoły, których nie sposób wszystkich wymienić, osobą i firmą, które nas wspierają i pomagają, bardzo dziękujemy i myślę, że nasza współpraca będzie tak owocna jak teraz i przyniesie dużo satysfakcji wszystkim. Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby i mają możliwości pomocy do współpracy. To nie musi być tylko pomoc pieniężna, ale również rzeczowa (np. fanty na loterię). To też pomoc przy organizacji różnych imprez (np. przygotowanie sali, wystrój, nawet prezentacja swoich zdolności artstycznych) to też dla nas jest ważne. Liczymy na dalszą współpracę, z Wami, drodzy rodzice, bo jesteście bardzo potrzebni naszej szkole. A wszystkich zachęcamy do dzielenia się dobrymi pomysłami i propozycjami, aby wszystkim rodzicom, dzieciom, nauczycielom i wychowawcom było lepiej i przyjemniej. Dziękujemy, Rada Rodziców ZS nr 2.