Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pan Tadeusz, Telimena i mrówki.

Teatr Nowy w Poznaniu lubi zaskakiwać swoich widzów oryginalnymi interpretacjami klasyki. Niecodzienne przeżycie zafundowała sobie klasa II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. 30 stycznia miała okazję obejrzeć spektakl „Pan Tadeusz”. Atmosferę dzieła Adama Mickiewicza doskonale budowała scenografia oraz jak podkreślała młodzież wspaniała gra aktorów. Uczniowie zauważyli także dużo odniesień do przyrody i imponującą w tym zakresie wiedzę autora. Szczególnie utkwiła w pamięci scena z Tadeuszem , Telimeną i mrówkami. Po skończonym spektaklu wszyscy stwierdzili , że nowe doświadczenie na pewno pomoże na lekcji języka polskiego-w klasie drugiej ta lektura będzie analizowana. Młodzież zadeklarowała także chęć kolejnych spotkań z teatrem!

Anna Dolińska, Renata Bednarczyk

pan tadeusz