Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Cacia - Rumunia

 
Od kilku lat młodzież naszej szkoły, nauczyciele oraz pracownicy administarcyjni otwierają swoje serca i portfele, żeby wesprzeć polskie dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej w Cacia (Rumunia). W tym roku szkolnym odbyły się dwie zbiórki. Pierwsza we wrześniu, mająca na celu pomóc dzieciom rozpocząć rok szkolny. Wysłaliśmy przybory szkolne: farby, kredki, ołówki, piski i inne pomoce; w sumie około 15 kg. Druga paczka uradowała z pewnością najmłodszych Polaków - na święta Bożego Narodzenia otrzymali dwa kartony zabawek. Znalazły się tam m.in. lalki, samochody, puzzle. Kolejna zbiórka już wkrótce. Zachęcamy wszystkich do dalszej współpracy.

 

M. Grenda