Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pomagamy

SZLACHETNA PACZKA to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. Angażując wolontariuszy wokół liderów – wpływa na zmianę całego społeczeństw

Pracownicy Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach, 10 Środowiskowy Szczep Harcerski "Antydes" z Szamotuł oraz państwo Berlik po raz drugi włączyli się do tej akcji. Wspólnie podjęliśmy wysiłek, by wybrana przez nas rodzina miała wyjątkowe Święta. Wszystkim, którzy się do tego przyczynili bardzo dziękujemy. Zachęcamy do współpracy w następnym roku, bo Jan Paweł II powiedział: "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi", a twórca skautingu Robert Baden-Powell mawiał " Starajcie się zostawić ten świat troszkę lepszym niż go zastaliście"

Do wspólnego wysiłku w przyszłym roku niech zachęcą was słowa podziękowania od obdarowanych - pisane wierszem

"Jakże trudno w dzisiejszym świecie

sercem - podziękować - za serce.

Wydaje się, że świat smutny i szary - 

ach, cóż, dzieją się czary.

Magia Świąt przemawia do każdego,

do malego, czy też dużego.

Wyciągamy do siebie ręce,

tulimy się i robi się ciepło, cieplutko

na przekór chorobom i smutkom.

Chociaż Święta są tylko raz w roku

dobrzy ludzie zawsze sa wokół 

i chętnie spieszą z pomocą,

 nie tylko ten "jeden" raz w roku"

Katarzyna Ratajczak, Arleta Danielewicz i Justyna Szymkowiak


 pakapaka1paka2