Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przegląd Piosenki religijnej

Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela.”
Jan Paweł II

 Okres nauki w szkole jest najwłaściwszy dla kreowania postaw altruistycznych. Wykorzystując otwartość i ciekawość świata młodego człowieka poprzez Wolontariat można odcisnąć dobroczynne piętno we wszystkich dziedzinach jego życia.

Uczniowie w naszym Zespole są pełni pasji i zaangażowania. Często kierują się wrażliwością, troską o drugiego człowieka. Chcą nieść bezinteresowną pomoc, służąc tak potrzebującym jak i samym sobie. W piątek 7 października wolontariusze z Zespołu Szkół nr 2 pomagali w organizacji "Przeglądu Piosenki Religijnej" z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski, w Muzeum zamek Górków. Ich zadanie było proste, a jednocześnie bardzo odpowiedzialne - twarzyszyli niepełnosprawnym uczniom ze szkół z Poznania, Dusznik, Wronek i Szamotuł, aby Ci mogli realizować swoje pasje.

wolon2wolon3wolon4wolon6