Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wolontariat

ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU

ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU I POMÓŻ OLI

 

Akcja rejestracji odbędzie się:


Data: 21.05.2017
Godzina: 10:00-16:00


Miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
Adres: Rynek 10, Szamotuły


Rejestracja jako potencjalny dawca polega na:
- przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego,
- pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka
- wypełnieniu formularza rejestracyjnego z podstawowymi danymi osobowymi. Pamiętaj zabierz ze sobą dokument z numerem PESEL!
W momencie, kiedy ktoś będzie mógł zostać dawcą i uratować komuś życie najpierw dawca poddawany jest gruntownym badaniom medycznym czy dawca jest zdrowy, albo czy ma schorzenia które go nie wykluczają z możliwości oddania. Dopiero 2 tygodnie po badaniach następuje oddane komórek macierzystych bądź szpiku.


Zobacz ten fim:
https://youtu.be/EYXD7Jb0Dg8
lub
https://www.youtube.com/watch?v=r49allJQAok

Ulotka A5 Page 1 2

 

"PSP - Profesjonalini, Sprawni, Pomocni"

W powiatowym etapie konkursu plastycznego "PSP - Profesjonalini, Sprawni, Pomocni", organizowanym przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, aż troje uczniów z naszej szkoły uzyskało sukcesy zdobywając wysokie miejsca oraz wyróżnienie. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Żebrowska z klasy IIIC i jej praca będzie reprezentowała Powiat Szamotulski w etapie wojewódzkim w odpowiedniej kategorii wiekowej. III miejsce przypadło Oliwii Domańskiej z klasy IIIC, a wyróżnienie dla Julli Ostrycharczyk z klasy IIIA. Serdecznie gratulujemy zwycięzcą i trzymamy kciuki za dalszy los pracy plastycznej Wiktorii w kolejnych etapach konkursu.

Ewelina Ładzińska Kłaczkiewicz

stra3stra2stra1

„Dobry kolega, dobra koleżanka – razem dla środowiska, razem dla zdrowia”

Pełni życzliwości dla świata i ludzi oraz chęci do działania uczniowie ze szkolnego koła wolontariatu „Promyk”, pod okiem nauczycielek: Arlety Danielewicz i Klaudii Tomaszak-Ślipki, przygotowali projekt „Dobry kolega, dobra koleżanka – razem dla środowiska, razem dla zdrowia”. Przedmiotem projektu, nastawionego na integrację i wspólne kształcenie młodzieży z naszej szkoły z dziećmi i młodzieżą z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy, stały się zagadnienia związane z ekologią i zdrowym stylem życia.
W środę, 29 marca, w pierwszej odsłonie projektu, uczniowie: Karolina Krysztofiak, Patrycja Kudlak, Magdalena Markiewicz, Magdalena Nowicka, Magdalena Świerkowska, Jan Jennek i Szymon Suchta przeprowadzili dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klas szkoły podstawowej, wchodzącej w skład Zespołu Szkół Specjalnych, zajęcia międzyprzedmiotowe pod tytułem „Witaminowe zoo”. Celem zajęć było poznanie przez uczniów zdrowotnych właściwości warzyw
i owoców oraz uświadomienie im potrzeby częstego ich spożywania, a jednocześnie kształcenie w młodych ludziach wielu pięknych wartości, takich jak: otwartość, szacunek dla drugiego człowieka i umiejętność współpracy. Najciekawszą dla uczestników częścią projektu były warsztaty kulinarne, w czasie których młodzi adepci sztuki kulinarnej pod okiem swoich starszych kolegów tworzyli na talerzach WITAMINOWE ZOO (kanapki przypominające zwierzęta). Takich doznań estetyczno-smakowych mógłby pozazdrościć niejeden mistrz kuchni.

Arleta Danielewicz

Klaudia Tomaszak-Ślipka

 

DSC 0027

DSC 0017

DSC 0021

I ty możesz zostać Superbohaterem!

Taki tytuł nosiło spotkanie z panem Michałem Sokołowskim-pracownikiem Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa z Poznania, które odbyło 7 marca w Zespole Szkół nr 2. Uczestniczyli w nim uczniowie klas III i IV szkół ponadgimnazjalnych .
W nadchodzącym tygodniu -16 marca w godzinach od 8.30 do 13.30 po raz kolejny gościł będzie u nas ambulans. Prelekcja miała na celu wyjaśnienie wszelkich wątpliwości dotyczących kwalifikacji do oddawania krwi. Krew jest bezcennym i niezastąpionym lekiem. Jak dotąd nikomu na świecie nie udało się wytworzyć „sztucznej krwi”. Jej jedynym źródłem jest zdrowy człowiek. Dlatego dobrze zorganizowane krwiodawstwo oparte na współpracy ze zdrowymi i świadomymi dawcami jest bardzo ważne. Staraliśmy się przełamać stereotypy i upowszechnić ideię honorowego krwiodawstwa w najbliższym otoczeniu. Oddając krew pomagamy innym, dajemy coś z siebie. Pamiętajmy, że każdy z nas może kiedyś potrzebować takiej pomocy Mamy nadzieję, że wizyta pana Michała rozwiała wszelkie wątpliwości na ten temat i liczba osób chętnych do podzielenia się najcenniejszym darem będzie sukcesywnie wzrastać.
Do oddawania krwi zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu.P1000185

P1000182pobrane 1

KREW

imagesTWOJA KREW 

TO MOJE ŻYCIE

 

Zapraszamy pełnoletnich uczniów szkoły
do oddania krwi


Termin: 16 marca 2017, godz.8.30 do 13.30


Miejsce: parking przy sali gimnastycznej

zapisy od środy do piątku w gabinecie higienistki - K.Jenek