1% podatku dla Zuzi

Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
zsnr2szamotuly@onet.pl

Aktualności

Dożynki

Dnia 27.08.2017 roku w Szamotułach  odbyły się  dożynki powiatowo-parafialne pod patronatem pana Starosty Józefa Kwaśniewicza. Młodzież naszej szkoły brała aktywny udział w obsłudze tej tradycyjnej uroczystości Święta Plonów. Uczniowie   klasy I i IV TŻiUG pod opieką  p. Joaany Przygockiej przygotowali dekoracyjne kanapki,  uczniowie klasy III TŻiUG  pod opieką p. E. Czarneckiej  przygotowali stanowisko do wydania  poczęstunku oraz  częstowali gosci kanapkami i dożynkowym  przysmakiem – chlebem ze smalcem i ogórkiem. O oprawę kwiatową szkolnego stoiska zadbały panie  K. Zielewicz i A.Kaczmarek.

dozy1

 

04 września

pobrane

Dziś 04 września po raz 72 pan Dyrektor Zygmunt Sługocki zaingurował początek nowego roku szkolnego 2017-2018

 

poczatek1

 

 Na zdjęciu uczniowie Zespołu Szkół z nagrodami za wysokie wyniki w nauce. Nagrody wręczył przedstawiciel satrostwa powiatowego pan Andrzej Grzeszczyk.

 

Zespół Szkół nr 2 jako Ośrodek Egzaminacyjny

W dniach od 20 do 30 czerwca przeprowadzono w szkole część pisemną i praktyczną egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Nasze Technikum jest ośrodkiem egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. 

Egzaminy zawodowe przebiegały w szkolnych pracowniach z uwagi na ich odpowiednie wyposażenie techniczne. Szkoła posiada uprawnienia do organizacji i przeprowadzania egzaminów w kwalifikacjach zawodów: technik rolnik, technik agrobiznesu, technik architektury krajobrazu, technik ochrony środowiska, technik żywienia i usług gastronomicznych, opiekunka środowiskowa, opiekun medyczny, florysta. Oznacza to, że w zakresie kwalifikacji tych zawodów szkoła spełnia ogólnopolskie standardy wyposażenia.
W sesji egzaminacyjnej czerwiec – lipiec 2017 r. zdający przystąpili do egzaminów w kwalifikacjach: Prowadzenie produkcji rolniczej, Ocena stanu środowiska, Świadczenie usług opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej oraz Sporządzanie potraw i napojów.
Wyniki przeprowadzonych egzaminów poznamy 25 sierpnia.

                                                                                                                  Ewa Peraj

ewa1ewa2

 

Zakończenie nauki w Szkole Policealnej

W dniu 22 czerwca w godzinach popołudniowych odbyła się uroczystość wręczenia świadectw absolwentkom Szkoły Policealnej w zawodzie opiekun medyczny. Świadectwa oraz nagrody książkowe za najlepsze wyniki w nauce wręczył dyrektor Zygmunt Sługocki i opiekun semestru Ewa Peraj.

ewa

 

Przestrogi na wakacje!

Uczniowie klasy I K/O po 10 miesiącach wytężonej pracy postanowili odpocząć na łonie natury.
W tym celu wybrali się 20 czerwca na piknik do gospodarstwa agroturystycznego Agro- Zalew do Radzyn. Ponieważ Ich wychowawczyni lubi łączyć przyjemne z pożytecznym i tym razem nie był to tylko czas zabawy i beztroski. Tego dnia na terenie gospodarstwa odbywała się impreza ,,Bezpieczne Wakacje" organizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Radzyny ,,Radzyńskie Zagajniki" pod patronatem Starosty Szamotulskiego Józefa Kwaśniewicza.
Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły pokazy ratownictwa wodnego przygotowane przez strażaków Komendy PSP z Szamotuł. Policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i bezpiecznego zachowania się nad wodą. Sprawdzili też znajomość numerów alarmowych, a ratownicy medyczni uczyli jak udzielać pierwszej pomocy.
Mamy nadzieję, że z tej wiedzy nie będziemy musieli korzystać w czasie rozpoczynających się wakacji.
Oprócz części szkoleniowej oczywiście był czas na spacery, opalanie się i grę w piłkę.
Nie obyło się także bez pysznej kiełbaski i ciasta przygotowanych przez gospodarzy.

P6200440P6200444

 
Więcej artykułów…