Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Artykuły

Aktualności

Spotkanie noworoczne WSPAK

Tradycją Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej koło w Szamotułach są spotkania noworoczne. 4 stycznia sala koncertowa Muzeum – Zamek Górków wypełniła się po brzegi. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych na czele z Przewodniczącą Rady Powiatu Szamotulskiego Marią Przybylską. Środowiska AK-owskie reprezentowali ksiądz kanonik Bogdan Kończak oraz porucznik Janusz Wawrzyniak. Ze Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych obecni byli Wojciech Rabski i Stanisław Krupski. Wielkimi brawami została przywitana prof. Teodozja Bąkowa – współpracująca z młodzieżą od początku istnienia tego stowarzyszenia. Na wstępie p. Elżbieta Ratajczak przedstawiła osobę nowego opiekuna WSPAK koło w Szamotułach p. Piotra Gotowego. Następna część spotkania miała charakter sprawozdawczy. Opiekun WSPAK Piotr Gotowy przedstawił zaproszonym gościom wydarzenia z działalności stowarzyszenia przeplatane materiałami filmowymi. Na uwagę zasługuje fakt, że 18 grudnia w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyły się uroczystości przekazaniu kołu w Szamotułach sztandaru Środowiska Jodła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Wielkopolska. Jest to ogromne wyróżnienie dla szamotulskiego stowarzyszenia. Następnie zasłużeni AK-owcy wręczyli legitymacje prawie czterdziestu nowym członkom z szamotulskich szkół – Szkoły Podstawowej nr 2, Zespołu Szkół nr 2 i Zespołu Szkół nr 3. Następnie p. Elżbieta Ratajczak podziękowała za współpracę wieloletniemu prezesowi WSPAK – Kamilowi Malinowskiemu. Jednocześnie została przedstawiona nowa prezes WSPAK – Katarzyna Okraska – uczennica klasy pierwszej LO o profilu medialnym w szamotulskim „Rolniku”. Na zakończenie zebrani goście mieli okazję wysłuchać śpiewu kolęd Patrycji Kudlak z Zespołu Szkół nr 2 i Anity Turek z Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach.

P.Gotowy

wspak noworoczne

Konkurs

Tradycyjnie przed świętami, Szamotulski Ośrodek Kultury zorganizował konkurs na wykonanie szopki bożonarodzeniowej, którego finał zaplanowano na „Mikołajki”. W konkursie udział wzięli uczniowie gminnych szkół podstawowych i gimnazjalnych. Prace oceniane były w 3 kategoriach wiekowych. Komisja konkursowa w składzie: Jolanta Skowronek, Aleksandra Słomińska i Martyna Runowska w kategorii klas gimnazjalnych nagród nie przyznała.  Dziękujemy naszym wykonawcom za wykonanie, udział w konkursie czyli Oliwi Dolacie, Anecie Szymańskiej i Aleksandrze Kaczmarek, a Oliwi gratulujemy drugiego miejsca.

lidka

Stypendium ADM

19 grudnia odbyło się spotkanie uczniów klasy pierwszej i drugiej Technikum Technologii Żywności ze Starostą Powiatu Szamotulskiego panem Józefem Kwaśniewiczem oraz dyrekcją firmy ADM Szamotuły Spółka z o.o. – panem Józefem Poradziszem, panem Bartłomiejem Majewskim, panem Jarosławem Naturalnym oraz specjalistą do spraw zarządzania zasobami ludzkimi – panią Pauliną Grzegorzewską. ADM Szamotuły w kwietniu 2017 r. podpisał z dyrekcją szkoły umowę patronacką i w ten sposób objął honorowy patronat nad klasami kształcącymi w zawodzie technik technologii żywności. Dyrekcja ADM przekazała na ręce dyrektora szkoły Zygmunta Sługockiego czek o wartości 2500 dolarów na wyposażenie szkoły w sprzęt i pomoce dydaktyczne. Obecni goście wręczyli trzem uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium ADM. Są to uczniowie klasy drugiej – Marta Judkowiak, Damian Til oraz Dominik Człapa. Poza tym wszyscy uczniowie uczestniczący w spotkaniu otrzymali plecaki ufundowane przez ADM Szamotuły. Na zakończenie spotkania uczniowie złożyli gościom świąteczne życzenia i wręczyli okolicznościowe stroiki.

Ewa Peraj

ewa1ewa2

Umowy o staż zawodowy

W dniu 20 grudnia pięciu uczniów czwartej klasy Technikum podpisało umowę o staż w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”. Staż odbędzie się w lutym 2018 r. u pracodawców wybranych przez uczniów, zgodnie z kierunkiem kształcenia. Są to Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Oddział Wodociągów i Kanalizacji, Restauracja WuZetKa oraz Pizzeria – Trattoria Italia w Szamotułach. Stażyści po przepracowaniu 150 godzin otrzymają stypendium stażowe.

Ewa Peraj

ewa3

Wystawa

W poniedziałek (18 grudnia) odwiedzili naszą szkołę uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Szamotułach, którzy wraz z wychowawczynią - panią Eweliną Peraj - z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli wystawę przygotowaną z okazji 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego. W tematykę ekspozycji wprowadził gości dyrektor Zygmunt Sługocki, opowiadając im o życiu i działalności Naczelnika Państwa. Na zakończenie, ku zaskoczeniu uczniów, przemówił do nich sam Marszałek. Zwiedzający wystawę z podekscytowaniem wysłuchali nagrania (zarejestrowanego 5 września 1924 roku w dworku Milusin w Sulejówku) i refleksji Piłsudskiego na temat nowinki technologicznej, jaką było w tamtym czasie nagrywanie głosu. Zgromadzone eksponaty i prelekcja skłoniły zainteresowanych tematyką historyczną siódmoklasistów do zadawania pytań i  ciekawej dyskusji. Wizytę w naszej szkole uczniowie zakończyli słodkim akcentem.

bibl