1% podatku dla Zuzi

Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
zsnr2szamotuly@onet.pl

Dlaczego nasza szkoła!

Zespół Szkół nr 2 ma już 70 lat! Jesteśmy największą szkołą w powiecie, uczęszcza do nas ponad 900 uczniów i słuchaczy szkół dla dorosłych.

Jako jedyni pośród szkół ponadgimnazjalnych w powiecie, możemy poszczycić się wyróżnieniem „Szkoła Odkrywców Talentów”. W ten sposób Ministerstwo Edukacji Narodowej wyróżnia szkoły, które ze szczególną uwagą podchodzą do każdego ucznia, pochylają się nad jego indywidualnymi potrzebami i robią wszystko, by wspierać jego rozwój. (lista szkół znajduje się tutaj)

Jednak to nie jedyne wyróżnienie. W rankingu szkół średnich organizowanym przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy” nasze Technikum zajęło 12 miejsce w Wielkopolsce, a 1 w powiecie (pełną listę pobrać możesz ze strony "Rzeczpospolitej" tutaj).

Nasza szkoła z powodzeniem wykorzystuje fundusze europejskie. Dzięki nim możemy zapewnić urozmaiconą ofertę ciekawych zajęć pozalekcyjnych i wyposażamy szkołę w nowoczesny sprzęt. W tej chwili realizujemy aż cztery projekty unijne.

  • „Z fizyką, matematyką i przedsiębiorczością zdobywamy świat !!!”,
  • „As kompetencji”,
  • „Mój plecak praktycznych umiejętności – II edycja”,
  • „eSzkoła Wielkopolska – Moja Wielkopolska”.

Nasi uczniowie są laureatami wielu olimpiad, konkursów. Sukcesy naukowe to jedno, ale warto nadmienić o osiągnięciach sportowych. Prężnie działa Uczniowski Klub Sportowy „Halszka” Od wielu lat jesteśmy w ścisłej czołówce młodzieżowego sportu. np. za rok 2010 we współzawodnictwie sportowym o Puchar Przewodniczącego LZS zajęliśmy I miejsce w Wielkopolsce.

Szkoła dysponuje ponad 30 salami lekcyjnymi, labolatorium, pracownią żywienia, pracowniami informatycznymi, biblioteką, dwoma salami gimnastycznymi. Już za miesiąc uruchamiamy otwarty bezprzewodowy Internet dla uczniów! Uczniowie zamiejscowi mogą zamieszkać w internacie. Dla wszystkich oferujemy smaczne obiady w naszej stołówce.