Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Podnosimy swoje kwalifikacje zawodowe!

Korzystając z zaproszenia Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa oddział Szamotuły młodzież z klasy IV TR uczestniczyła w „Szkoleniu z zakresu stosowania środków ochrony roślin z uwzględnieniem zasad integrowanej ochrony roślin w województwie wielkopolskim” Ta forma doskonalenia zawodowego finansowana była przez FAPA a prowadzona przez profesjonalistów ze Stowarzyszenia Naukowo Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa oddział w Kaliszu.

Szkolenie  obejmowało swym zakresem min. wybrane zagadnienia prawne, charakterystykę i stosowanie środków ochrony roślin, integrowaną ochronę roślin, technikę wykonywania zabiegów ochrony roślin, zapobieganie negatywnemu wpływowi środków ochrony roślin na środowisko, bezpieczeństwo i higienę pracy podczas stosowania środków ochrony roślin.

Efektem dwudniowych zmagań z trudnymi ale bardzo ważnymi dla wszystkich dbających o stan środowiska naturalnego zagadnieniami, był egzamin i zdobycie uprawnień upoważniających do stosowania środków ochrony roślin w praktyce rolniczej. Wszyscy uczestnicy egzamin zdali, gratulujemy !!!

R.Bednarczyk

piorin1

 

piorin2