Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Artykuły

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

pobrane 120 stycznia 2017r. w Naszej szkole odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Gościliśmy ponad 70 uczniów wraz z ich opiekunami z ponad 30 gimnazjum z: Baranowa, Buku Bukowca, Dopiewa, Gaju Małego, Kuślina, Lwówka, Nowego Tomyśla, Obornik, Obrzycka, Opalenicy, Pniew, Rogoźna, Rokietnicy, Ryczywołu, Sierakowa, Skórzewa, Suchego Lasu, Tarnowa Podgórnego, Wąsowa, Wronek, Zbąszynia oraz z Szamotuł. Byli nimi Ci szczęśliwcy, którzy pomyślnie przebrnęli wcześniejszy etap szkolny. Miło nam, że wśród nich znaleźli się także uczniowie naszego gimnazjum: Julia Lehmann i Mateusz Krauze z IIIa.
Uczniowie, po krótkim poczęstunku musieli zmierzyć się z wyzwaniem, którym był konkursowy zestaw zadań do rozwiązania w ciągu 120 minut. Odczucia uczestników tuż po zakończeniu były różne, ale przeważała opinia, że zadania były trudne. Po zakończeniu prac komisji okazało się, że 12 uczestników otrzymało wystarczającą ilość punktów, aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego.
Jeśli sami chcecie spróbować swoich sił i ocenić czy zadania faktycznie były trudne, zachęcam do zapoznania się z nimi. Znajdziecie je klikając poniższy link.
http://www.ko.poznan.pl/pub/ftp/konkursy/konkursy_przedmiotowe/testy_2016-2017/TEST-Wojewodzki_Konkurs_Matematyczny-GIM-etap_rejonowy-2016-2017.pdf
Wszystkich chętnych, którym nie straszne są matematyczne wyzwania, zapraszam do udziału w przyszłorocznej edycji tego konkursu.
MIŁEGO LICZENIA!!!

Koordynator konkursu i przewodnicząca komisji konkursowej
Karolina Czyż-Dukat