Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

„Dobry kolega, dobra koleżanka – razem dla środowiska, razem dla zdrowia”

Pełni życzliwości dla świata i ludzi oraz chęci do działania uczniowie ze szkolnego koła wolontariatu „Promyk”, pod okiem nauczycielek: Arlety Danielewicz i Klaudii Tomaszak-Ślipki, przygotowali projekt „Dobry kolega, dobra koleżanka – razem dla środowiska, razem dla zdrowia”. Przedmiotem projektu, nastawionego na integrację i wspólne kształcenie młodzieży z naszej szkoły z dziećmi i młodzieżą z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy, stały się zagadnienia związane z ekologią i zdrowym stylem życia.
W środę, 29 marca, w pierwszej odsłonie projektu, uczniowie: Karolina Krysztofiak, Patrycja Kudlak, Magdalena Markiewicz, Magdalena Nowicka, Magdalena Świerkowska, Jan Jennek i Szymon Suchta przeprowadzili dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klas szkoły podstawowej, wchodzącej w skład Zespołu Szkół Specjalnych, zajęcia międzyprzedmiotowe pod tytułem „Witaminowe zoo”. Celem zajęć było poznanie przez uczniów zdrowotnych właściwości warzyw
i owoców oraz uświadomienie im potrzeby częstego ich spożywania, a jednocześnie kształcenie w młodych ludziach wielu pięknych wartości, takich jak: otwartość, szacunek dla drugiego człowieka i umiejętność współpracy. Najciekawszą dla uczestników częścią projektu były warsztaty kulinarne, w czasie których młodzi adepci sztuki kulinarnej pod okiem swoich starszych kolegów tworzyli na talerzach WITAMINOWE ZOO (kanapki przypominające zwierzęta). Takich doznań estetyczno-smakowych mógłby pozazdrościć niejeden mistrz kuchni.

Arleta Danielewicz

Klaudia Tomaszak-Ślipka

 

DSC 0027

DSC 0017

DSC 0021