Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Aktualności

DAR KRWI - DAREM SERCA

 

Tradycją stało się już, że do "Rolnika" przyjeżdża AMBULANS REGIONALNEGO CENTRUM KRWIODAWSTWA.

20 marca 2014 roku szkolne koło PCK ZAPRASZA pełnoletnią młodzież oraz mieszkańców Szamotuł i okolic do oddawania krwi. Ambulans będzie na WAS czekał na parkingu szkolnym, przy sali gimnastycznej w godzinach od 9.00-14.00.


Krew mogą oddawać osoby pełnoletnie, zdrowe, o wadze min. 50 kg. Przed pobraniem należy zjeść lekki posiłek.

Uczymy się od najlepszych!

hurtownia4 marca uczniowie z klas IV i I technikum architektury krajobrazu oraz z klasy I technikum agrobiznesu z nauczycielkami przedmiotów ekonomicznych P. Aleksandrą Sadek i Renatą Bednarczyk oraz z Ks. Robertem Bachem odwiedzili Gospodarstwo Ogrodnicze oraz Hurtownię Ogrodniczą Pana Bogdana Królika w Chrzypsku Wielkim.

Firma będąca największym producentem roślin cebulowych w Polsce otrzymała liczne prestiżowe wyróżnienia i certyfikaty min.

Czytaj więcej: Uczymy się od najlepszych!

Maturzyści uczą pomagać innym

           W okresie od 24 lutego do 4 marca br. szóstoklasiści szkół podstawowych oraz pierwszoklasiści Gimnazjum nr 1 w Szamotułach brali udział w praktycznych zajęciach z resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

            Te niezwykłe lekcje pozwoliły im poznać zasady postępowania z poszkodowanym w wypadku. Szkolenie przeprowadzili uczniowie IV klasy Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 2 : Marcin Szaniawski, Mateusz Jaworski i Jakub Ruta. Dzięki odbytym szkoleniom z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej mogli podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodszymi kolegami. Należy nadmienić, że Mateusz Jaworski wykorzystał swoją wiedzę w praktyce – udzielił pierwszej pomocy mężczyźnie, który wpadł pod pociąg na szamotulskim dworcu PKP.

            Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży  szkolnej. Koordynatorami i pomysłodawczyniami akcji były panie: Arleta Kubiak i Katarzyna Jennek.

            Wszystkim uczestnikom oraz maturzystom za poświęcony czas i zaangażowanie w przygotowaniu tak ważnego tematu – dziękujemy.

Arleta Kubiak  Katarzyna Jennek


img 0974img 0953img 0970   

img 0936

Gardenia

Zdjecie0065Dnia 28.02.2014r. uczniowie klas I,II oraz III Technikum Architektury Krajobrazu, wraz z nauczycielami
p. Urszulą Budniaczyńską, 
p. Katarzyną Zielewicz-Piechotą, p. Aleksandrą Sadek oraz  p. Piotrem Sołtysiakiem odwiedzili Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA w Poznaniu. Gośćmi specjalnymi tego wyjazdu byli: p. starosta Paweł Kowzan oraz p. dyrektor Zygmunt Sługocki. GARDENIA jest liderem na rynku targów ogrodniczych. Na ekspozycji targowej znalazła się szeroka oferta producentów
i dystrybutorów z Polski i z zagranicy, którzy zaprezentowali m.in.: małą architekturę ogrodową, meble ogrodowe, materiał szkółkarski, sprzęt ogrodniczy, maszyny i urządzenia do ogrodnictwa, produkty świąteczne i okazjonalne. Ogromne wrażenie estetyczne budziły  kwiaty, dekoracje i artykuły florystyczne. 
Na targach odbywał się też Kiermasz Roślin, oferujący bogactwo kwiatów ogrodowych  i doniczkowych, a wśród nich rośliny znane i lubiane, oraz nowości producentów.

Dziękujemy p. staroście Pawłowi Kowzanowi za czynny udział w organizacji wyjazdu na tę niezmiernie ciekawą imprezę branżową.

 

2014-02-28-025

Wycieczka dydaktyczno-integracyjna

CAM00059Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z działalnością firmy od tzw. „kuchni". Restauracja oferuje w godzinach porannych produkty z linii śniadaniowej, które stanowią nowość na polskim rynku gastronomii szybkiej obsługi. Lokal w Pniewach ma uruchomioną restaurację typu McDrive. Oferta McDonald's obejmuje szeroką gamę kanapek, napojów, deserów, a także dodatków, takich jak frytki czy sałatki.

Czytaj więcej: Wycieczka dydaktyczno-integracyjna