1% podatku dla Zuzi

Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
zsnr2szamotuly@onet.pl

Aktualności

Rekrutacja uczniów Technikum do projektu

Rekrutacja   uczniów Technikum  do projektu  „ Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”. Uczniowie klas II i III Technikum, którzy zgłosili swój udział w unijnym projekcie „ Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”, zostaną skierowani do wybranych przez siebie pracodawców na 150 godzinny staż.
W ten sposób przekonają się jak naprawdę wygląda ich wymarzony zawód, jakich umiejętności wymagają pracodawcy od swoich potencjalnych pracowników.
Dzięki takiej formie praktyki zawodowej uczniowie zdobędą nie tylko doświadczenie i nowe umiejętności ale także zwiększą swoją konkurencyjność na rynku pracy.
Takie doświadczenie będą mogli z dumą umieścić na swoim CV i tym samym zwiększyć szansę na znalezienie stałego zatrudnienia w wybranym przez siebie kierunku.

Ewa Peraj

infokrafika-piatek-622x415

 

Wizyta przyjaciół ze Lwowa

W dniach 19-23 maja po raz trzeci gościliśmy grupę uczniów ze Szkoły Średniej nr 62 ze Lwowa.
Tym razem pobyt był krótki ale bardzo intensywny. Młodzież lwowska zwiedziła Szamotuły, Berlin, Kołobrzeg i Poznań. Wielkim powodzeniem cieszyły się Termy w Tarnowie Podgórnym.
W pierwszym dniu wizyty goście ze Lwowa z dyrektorem Szkoły p. Michałem Marciniakiem zostali zaproszeni na spotkanie z panem Starostą Józefem Kwaśniewiczem, który nie tylko zaprezentował Powiat, ale też wziął udział
w spacerze po Szamotułach- odwiedziliśmy Szpital.
Oczywiście spotkaniom i pożegnaniom w szkole nie było końca. Teraz kolej na nas-jedziemy do Lwowa jesienią.

20170521 12121920170521 123209lol

 

„Tak to już jest…. że gleba zagadką jest….”

Dnia 10 03.2017 roku uczniowie wszystkich klas Technikum Ochrony Środowiska wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych w Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Poznaniu. Była to już kolejna możliwość konfrontacji wiedzy zdobytej na zajęciach szkolnych z praktycznym jej zastosowaniem. Mieliśmy okazję prześledzić drogę próbki glebowej od momentu jej pobrania do uzyskania wyników skomplikowanych analiz chemicznych. Obserwowaliśmy pracę laborantów z użyciem nowoczesnej aparatury o europejskim standardzie. Uzyskaliśmy informacje na temat prowadzonego przez Stacje monitoringu azotu mineralnego oraz monitoringu wód prowadzonego na potrzeby realizacji przepisów dyrektywy azotanowej. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się pracownia analizy składników mineralnych. Mogliśmy zobaczyć jak działa emisyjny spektrometr płomieniowy wykorzystywany do pomiaru stężenia metali w glebie. Dziękujemy Dyrekcji Stacji i Kierownictwu Działu Laboratoryjnego za serdeczne przyjęcie i zaangażowanie w przeprowadzenie ciekawych zajęć.

K. Jakubowska, I. Witkowska

gleba1gleba2gleba3

 

ZAPRASZAMY DO GALERII

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie!


Zapraszamy Was do obejrzenia prac plastycznych naszych uzdolnionych uczniów. Galeria - mieści się na drugim piętrze obok sal 43 i 44.
Wszystkich uczniów zainteresowanych wystawieniem swoich prac prosimy o kontakt z p.I.Szymańską lub p. E.Otulakowską

obraz1obraz2

 

Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza

Dnia 10 kwietnia 2017r . uczniowie klasy III Technikum Rolniczego wraz z nauczycielką p.Aleksandrą Sadek udali się na wycieczkę dydaktyczną do Poznania. Celem wyjazdu było zapoznanie się z funkcjonowaniem Wielkopolskiej Gildii Rolno-Ogrodniczej SA i Browaru Lech.
Celem działania WGRO SA jest budowa zintegrowanego łańcucha dystrybucji produktów rolno-spożywczych aby stworzyć optymalne warunki dla jego uczestników a jednocześnie zapewnić wymogi bezpieczeństwa żywności. Uczestników zachwycił rozmach asortymentu produktów jakimi handluje się na tym rynku hurtowym oraz jego infrastruktura. Kolejnym etapem wycieczki było poznanie działania pod kątem produkcji i marketingu Kompanii Piwowarskiej. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w Centrum Wycieczkowym. Wyjazd był okazją aby połączyć wiadomości zdobyte na lekcjach przedmiotów zawodowych z praktycznym ich zastosowaniem.

franowo1franowo2

 
Więcej artykułów…