1% podatku dla Zuzi

Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
zsnr2szamotuly@onet.pl

Aktualności

Z wizytą z Starym ZOO w Poznaniu

cccW piątek 21 kwietnia uczniowie klasy II ł odwiedzili jedno z najstarszych w Polsce ogrodów zoologicznych. Stare ZOO w Poznaniu powstało bowiem w 1871 roku. Obecnie możemy tam zobaczyć przedstawicieli ptaków ,ssaków kopytnych. W pawilonie zwierząt zmiennocieplnych spotykamy między innymi -warany z Komodo, pytona tygrysiego , ągamę żaglową, helodermę meksykańską oraz niewielkich rozmiarów ale bardzo wyraziste w kolorach płazy np. drzewołaza lazurowego czy żabę pomidorową. Dawna ptaszarnia ma nowych mieszkańców- pełne energii i skłonne do zabawy n p .kapucynkę, tamarynę złotoręką. Po zapoznaniu się z mieszkańcami ogrodu i wypełnieniu karty pracy uczniowie uczestniczyli w lekcji na temat gadów. Jej głównym celem było poznanie przystosowań w budowie ciała zwierząt do trybu życia jaki prowadzą i środowiska. Była to jednak lekcja nietypowa bo uczestniczyły w niej żywe zwierzęta –żółw Torniera, agama błotna i wąż Każdego z nich można było dotknąć i przekonać się ,że ich ciało doskonale przygotowane jest do środowisk w których bytują. Mamy nadzieję ,że to spotkanie z żywymi zwierzętami zachęci uczniów do poznawania ich zwyczajów i środowiska ich życia na które ,my ludzie mamy tak duży niestety często zły wpływ.

Arleta Danielewicz, Katarzyna Ratajczak

DSC 0066DSC 0070

 

KONKURS

Z radością informuję, że do następnego etapu konkursu Pokaż nam język przeszły następujące osoby: Aleksandra Jaskuła - kl. IV TŻiUG, Noemi Kwiatek, Mikołaj Drewny oraz Damian Leśniewski - kl. II TOŚ. Wszyscy pisali konkurs z języka niemieckiego. Gratulacje należą się tym bardziej, że Komisja Główna konkursu wybierała najlepszych uczestników z całej Polski, bez przydzielania przepustek dla najlepszych uczniów z każdej szkoły.
Półfinał odbędzie się w dniu 26 kwietnia (środa) - życzymy POWODZENIA!

Marlena Grenda

 

RAJD

W sobotę 25 marca odbył się rajd rowerowy do Ostroroga. Rajdem tym, jak co roku witaliśmy nadejście wiosny. Nasza trasa wiodła przez leśne i polne dróżki okolicznych wiosek. Po 15 km dotarliśmy nad jezioro Wielkie w Ostrorogu by odpocząć na łonie natury. Jednak punktem docelowym był Zespół Szkół w Ostrorogu, gdzie uczniowie rywalizowali ze sobą w ciekawych konkursach. Damska część drużyny zajęła się stworzeniem rebusu wiosennego a chłopcy wzięli udział w rzutach lotkami, w których to Eryk Łabęcki ( 2a gimnazjum) zajął 3 miejsce. Szkole w Ostrorogu dziękujemy serdecznie za gościnę, wrócimy do was chętnie za rok. Wyprawa była udana, zwłaszcza, że pogoda nam dopisała a nowy sezon turystyczny można uznać za otwarty!

opiekunka szkolnego koła turystycznego: Magdalena Grążka

rajd2rajd3rajd4


 

Enigma w Szamotułach

Enigma

 

Konkurs wielkanocny

Jak co roku wszyscy uczniowie klas gimnazjalnych przygotowali palmy wielkanocne lub pisankę wg określonych zasad w regulaminie konkursu ogłoszonego przez Szamotulski Ośrodek Kultury. 31 marca wybrane zostały prace reprezentujące naszą szkołę podczas XVI Pokazu Stołów Wielkanocnych, który odbędzie się w Niedzielę Palmową 9 kwietnia wyjątkowo w Auli Zespołu Szkół Nr 3 w Szamotułach, ul. Mickiewicza 4. Serdecznie zapraszamy! Około godziny 13.00 zostaną ogłoszone wyniki najładniejszej pisanki i palmy wykonanej przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w Szamotułach i gminie.
Mamy nadzieję, że tak jak co roku prace uczniów naszej szkoły zdobędą najwyższe miejsca. Do konkursu zakwalifikowały się prace /kolejność przypadkowa/:
- w kategorii palmy:
Mateusza Koniecznego z 1b, Waśko Joanny z1c, Natalii Pietrzak z 2b, Kamili Perek i Pauliny Kriger z 2c,
- w kategorii pisanki:
Lehmann Karoliny z1c, Waśko Joanny z1c, Chołdrych Antoniego z 2a,
Zwolińskiej Natalii z 2b, Mataj Marty z 3b.
Z każdej klasy zostały wyróżnione najfajniejsze pisanki /oprócz zakwalifikowanych do konkursu/:
Kl. 1a: K.Dziudziel, W. Hasiec, D. Kaliszan, G. Sołtysiak
Kl. 1b: M. Jank, J. Kasprowiak
Kl. 1c: K.Kąkol, W. Świątek
Kl. 1d: M. Cieślewicz, P. Garbiec, J. Morzyńska
Kl. 2b: F. Nowaczyk
Kl. 2c: W. Putyra
Kl. 3a: S. Paszke
Trzymamy „kciuki” i do zobaczenia podczas Pokazu Stołów Wielkanocnych 9 kwietnia.

pozostałe palmyprace 1a

palmaprace 1c

 
Więcej artykułów…