Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Aktualności

SZKOLENIE

Bayer CropScience szkoli młodzież

 

Dnia 18.09.2014r uczniowie klas II TAGB i IV TR wraz z opiekunkami  p.Urszulą Budniaczyńską i p.Aleksandrą Sadek uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez firmę Bayer.

Część wykładowa obejmowała moduły: Oryginalne znaczy pewne, Bezpiczeństwo stosowania środków ochrony roślin, Techniki stosowania środków ochrony roślin. Wykładowcy- prof.Marek Wachowiak, mgr Dorota Kasza podkreślali aspekty integrowanej ochrony roślin ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska oraz zachowania bioróżnorodności.

Druga część szkolenia dotyczyła prezentacji pracy  opryskiwaczy polowych i użytkowanych na poletkach doświadczalnych.

Uczestnicy otrzymali pakiet materiałów szkoleniowych. 

Czwartkowe spotkanie było dobrą okazją do połączenia części teoretycznej z praktyczną w zakresie ochrony roślin. Dodatkowym atutem była możliwość zadawania nurtujących pytań na temat problemów z jakimi uczniowie mogli spotkać się w rodzinnych gospodarstwach rolnych.   

A.Sadek

DSC 0018DSC 0031DSC 0032DSC 0036DSC 0040

INTEGRACJA

Wycieczka integracyjna pierwszoklasistów

 

Uczniowie pierwszych klas gimnazjum wraz z wychowawcami i opiekunami udali się w piątek , 19 września 2014 r. na pieszy rajd do Baborówka. Korzystając z ładnej pogody młodzież uczestniczyła w grach i zabawach  na świeżym powietrzu. Nie zabrakło również atrakcji pieczonych kiełbasek na ognisku. Mimo trudu przejścia kilku kilometrów uczniowie – jak sami zgłaszali – już chcieliby taką wycieczkę powtórzyć.

E.Otulakowska

DSCN3158DSCN3149DSCN3140DSCN3138

KONKURS KULINARNY

I MIEJSCE W KONKURSIE KULINARNYM „SZAMOTULSKIE SMAKI” DLA NASZEGO ZESPOŁU!

 

30 sierpnia 2014 r. na terenie Muzeum Zamku Górków w Szamotułach odbył się  konkurs kulinarny „Szamotulskie Smaki” w Kulinarnej Tradycji Powiatu Szamotulskiego pod patronatem Starosty Szamotulskiego Pawła Kowzana..

Celem konkursu było promowanie i popularyzacja regionalny tradycji kulinarnych oraz doskonalenie umiejętności, rozbudzenie inicjatywy i pomysłowości.

 Tematem przewodnim konkursu były potraw w czterech kategoriach:

  • Polewka tradycyjna
  • Polewka nowatorska
  • Placki ziemniaczane tradycyjne
  • Placki ziemniaczane nowatorskie

 Konkurencja była bardzo wysoka. W zmaganiach udział wzięły reprezentacje Hotelu Maraton, Hotelu Olympic, Restauracji „Podkowa” z Wronek, szamotulskiej bursy oraz Zespołu nr 2 i 3 z Szamotuł.

 Naszą szkołę reprezentowała Joanna Grzybowska, Aleksandra Jaskuła oraz  Łukasz Hermann      z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Nasi uczniowie zdobyli I miejsce w kategorii „polewka tradycyjna” przygotowując „polewkę tradycyjną z twarogiem i zasmażanymi ziemniakami”.

  

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

J.Jarząb

DSC 2230DSC 2231DSC 2242DSC 2269DSC 2252

Rajd

W ubiegłą sobotę tj. 27 września , nasza szkoła gościła uczestników Powiatowego Rajdu. Tegoroczny rajd odbył się  pod hasłem " poznajemy dziedzictwo przyrodniczo- kulturowe powiatu szamotulskiego". Inauguracja otwarcia rajdu odbyła się na placu przed Muzeum Zamku Górków, skąd wyruszyliśmy w trasę. Na trasie czekały na drużyny atrakcje. Zwiedziliśmy komnaty i wystawy w Baszcie Halszki. W Bazylice, wysłuchaliśmy wykładu ks. Michała Nowaka na temat historii Bazyliki Mniejszej Szamotułach, następnie udaliśmy się w kierunku Gałowa i  przez śródpolne okolice Śmiłowa dotarliśmy na metę. Na mecie każdy uczestnik rajdu , po pysznym posiłku przygotowanym przez obsługę naszej szkoły, mógł wziąć udział, zarówno w sportowych jak i teoretycznych konkursach. Wśród laureatów naszej szkolnej drużyny znalazła się Patrycja Gręda, zajmując II miejsce w teście wiedzy o LGD ' Dolina Samy". Gościliśmy również Straż Pożarną, która pokazywała jak należy udzielić pierwszej pomocy. 

M.Grążka

IMG 4697IMG 4710IMG 4720IMG 4733IMG 4744IMG 4748IMG 4756IMG 4760

Mecz

            W niedzielę, 5 października, grupa czterdzieściorga uczniów z Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach pojechała na mecz piłkarski do Poznania. Wycieczka doszła do skutku dzięki życzliwości Dyrekcji Zespołu Szkół nr 2, która ufundowała darmowy przejazd na mecz oraz Bankowi Spółdzielczemu Duszniki, który był sponsorem tego wydarzenia i gimnazjaliści mogli wejść na stadion nie płacąc ani złotówki.

            W niedzielne popołudnie młodzież wraz z opiekunami udała się na Bułgarską dopingować swój ulubiony klub. Przeciwnikiem Lecha Poznań był GKS Bełchatów. Wszyscy byli świadkami wspaniałego występu Kolejorza, a doping ponad osiemnastu tysięcy gardeł ( w tym także uczniów Gimnazjum nr 4) przyczynił się zapewne do odniesienia efektownego zwycięstwa nad gośćmi 5:0.

            Uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Szamotułach wrócili do domów zadowoleni i już zapowiadają kolejny wyjazd na mecz ich ulubionego zespołu.

B.Świst

DSC04746

DSC04768DSC04888DSC04891