1% podatku dla Zuzi

Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
zsnr2szamotuly@onet.pl

Aktualności

Znawcy życiorysu Marszałka Piłsudskiego

Wielkopolski Związek Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego we współpracy z Towarzystwem Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej zorganizowały V edycję Wielkopolskiego Konkursu Historycznego „Marszałek Józef Piłsudski”. Konkurs został objęty patronatem honorowym Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Poza tym otrzymał wsparcie finansowe ze strony kuratorium oraz Instytutu Pamięci Narodowej. 3 marca odbył się etap wojewódzki w szkołach, które zgłosiły do zmagań 2-osobowe drużyny. Test zawierał 20 pytań na które trzeba było odpowiedzieć w ciągu maksymalnie 20 minut na specjalnej platformie internetowej. Spośród kilkudziesięciu zespołów biorących udział na tym etapie, dwie ekipy z naszego gimnazjum zakwalifikowały się do najlepszej szóstki drużyn, które miały się zmierzyć w wielkim finale. 17 marca w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbyła się finałowa rozgrywka w której wzięli udział Sebastian Kaczmarek, Miłosz Kołosowski, Łukasz Korpik i Jędrzej Mejer z klasy 3a Gimnazjum pod opieką nauczyciela historii Piotra Gotowego. W kategorii gimnazjów zwyciężyła drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego ale podczas podsumowania organizator major Jacek Behrendt zaznaczył, że poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany. Gratulujemy naszym gimnazjalistom tak dużej wiedzy na temat niewątpliwie wielkiej postaci w naszej historii – Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Piotr Gotowy

gotowy1gotowy2

 

KANGUR MATEMATYCZNY

16 marca odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu „KANGUR MATEMATYCZNY”.
Uczestnikami byli także uczniowie naszej szkoły. Reprezentanci klas I i II gimnazjum zmierzyli się w kategorii Kadet, a klasy III gimnazjum w kategorii Junior. Tradycją stało się także, że każdy uczestnik konkursu otrzymuje drobny upominek. W tym roku była to sześcienna kostka - brelok, będąca logiczna układanką składająca się z kilku elementów o nieregularnych kształtach.  Czekamy teraz na wyniki, trzymając kciuki za naszych uczniów. Już dzisiaj zachęcam do udziału w kolejnej edycji za rok.

Szkolny koordynator konkursu

Karolina Czyż-Dukat

kangur1kangur2

 

Pełnoletni Superbohaterowie

Jak co roku wiosną zawitał do nas dzisiaj ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa z Poznania .Pojawili się nowi suberbohaterowi bo tak możemy określić pełnoletnich uczniów naszej szkoły, którzy honorowo oddawali krew w ambulansie. Pojawili się w nim także pracownicy szkoły. Krew i jej składniki stanowią wyjątkowy i niezastąpiony lek. Cieszymy się, że tak wiele osób zgłosiło chęć podzielenia się tym najcenniejszym czerwonym płynem. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich zwłaszcza tych ,którzy po wstępnej kwalifikacji mogli oddać krew.

K.Jennek, K.Ratajczak , A.Danielewicz

krew1krew2krew3

 

Z wizytą w sądzie

15 marca uczniowie kl. 2a Gimnazjum odwiedzili gmach Sądu Rejonowego w Szamotułach. Wyjście miało związek z poszerzeniem wiadomości na temat edukacji prawnej związanej z przedmiotem wiedza o społeczeństwie. Na początku spotkania sędzia Paweł Legawiec wyjaśnił znaczenie władzy sądowniczej i przedstawił zasady funkcjonowania sądów w Polsce. Następnie uczniowie mieli okazję zadać pytania dotyczące prowadzonych przez szamotulski sąd spraw, a jeden z wybrańców mógł założyć prawdziwą togę sędziowską. Dużym zainteresowaniem naszych gimnazjalistów cieszył się areszt sądowy i tzw. niebieski pokój czyli miejsce do przesłuchiwania dzieci. Kulminacyjnym momentem wizyty było obserwowanie przebiegu rozprawy karnej dotyczącej wypadku drogowego. Niektórzy uczniowie po tej wizycie stwierdzili, że być może wybiorą taką ścieżkę swojej edukacji aby w przyszłości pracować w sądownictwie.

Krystyna Warguła, Piotr Gotowy

sad1sad2

 

Tropiciele Mitów

Uczniowie klasy II Technikum Agrobiznesu oraz klasy III Technikum Rolniczego wzięli udział w zajęciach w ramach programu Tropiciele Mitów. Jest to autorski program edukacyjny skierowany do uczniów ponadgimnazjalnych szkół rolniczych opracowany przez polskiego producenta nawozów mineralnych Spółkę ANWIL we współpracy z Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie. Celem projektu jest przygotowanie przyszłych rolników do stosowania efektywnego nawożenia nieorganicznego.

Ewa Peraj

 

mit1     mit2

 
Więcej artykułów…