1% podatku dla Zuzi

Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
zsnr2szamotuly@onet.pl

Aktualności

Niebywały sukces naszej Dominiki

 przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 3a gimnazjum otrzymała wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Płynąć pod prąd”. Organizatorami konkursu są: Gimnazjum nr 19 im. Zbigniewa Herberta we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Ojczyzny Polszczyzny. Honorowy patronat nad konkursem objęła Halina Herbert-Żebrowska (siostra wielkiego poety), zaś Honorowym Przewodniczącym Jury jest prof. Jan Miodek.
Dominika, pod okiem pani Klaudii Tomaszak-Ślipki i pana Waldemara Górnego, napisała pracę zatytułowaną „Polska to trudna miłość”, której bohaterem uczyniła podpułkownika Maksymiliana Ciężkiego, hołdującego - podobnie jak Zbigniew Herbert - pięknym wartościom, takim jak Bóg, Honor, Ojczyzna i Prawda. Gratulujemy kolejnego sukcesu!

ss

 

Przestrogi na wakacje!

Uczniowie klasy I K/O po 10 miesiącach wytężonej pracy postanowili odpocząć na łonie natury.
W tym celu wybrali się 20 czerwca na piknik do gospodarstwa agroturystycznego Agro- Zalew do Radzyn. Ponieważ Ich wychowawczyni lubi łączyć przyjemne z pożytecznym i tym razem nie był to tylko czas zabawy i beztroski. Tego dnia na terenie gospodarstwa odbywała się impreza ,,Bezpieczne Wakacje" organizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Radzyny ,,Radzyńskie Zagajniki" pod patronatem Starosty Szamotulskiego Józefa Kwaśniewicza.
Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły pokazy ratownictwa wodnego przygotowane przez strażaków Komendy PSP z Szamotuł. Policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i bezpiecznego zachowania się nad wodą. Sprawdzili też znajomość numerów alarmowych, a ratownicy medyczni uczyli jak udzielać pierwszej pomocy.
Mamy nadzieję, że z tej wiedzy nie będziemy musieli korzystać w czasie rozpoczynających się wakacji.
Oprócz części szkoleniowej oczywiście był czas na spacery, opalanie się i grę w piłkę.
Nie obyło się także bez pysznej kiełbaski i ciasta przygotowanych przez gospodarzy.

P6200440P6200444

 

Marzenia młodzieży o Wielkopolsce 2020+

W dniu 7 czerwca uczennice drugiej klasy liceum reprezentowały Powiat szamotulski podczas Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego " Marzenia młodzieży o Wielkopolsce 2020+". Anna Pietroń i weronika Kowalska uczestniczyły w przedsięwzięciu, które miało przybliżyć dorosłemu pokoleniu problemy młodzieży, obawy, a przede wszystkim marzenia związane z Naszym Regionem - wielkopolską. Obrady były wymianą przemyśleń i pomysłów, które w przyszłości Radni będą się starali zrealizować. Uczennice zapoznały się ze sposobem funkcjonowania Sejmiku oraz procedurami obowiązującymi podczas podejmowania uchwał. Miały również przyjemność przepięknego, nowo powstałego gmachu sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

rrrr

 

Klub ROLNIKA

klub1klub3klub2

 

Kurs kombajnistów

Uczniowie Technikum uczący się w zawodzie technik rolnik, technik agrobiznesu zostali skierowani do Wielkopolskiej Izby Rolniczej na kurs operatorów kombajnów zbożowych, który kończy się uzyskaniem uprawnień do kierowania kombajnem. Uczniowie zdecydowali się na kurs ze względu na chęć poznania maszyn żniwnych i zdobycia dodatkowej wiedzy w tym zakresie. Ponadto jest to wymóg stawiany rolnikom przez firmy ubezpieczeniowe i sprzedawców maszyn żniwnych. Ukończenie kursu zapewnia uczestnikom podstawową wiedzę techniczną oraz umiejętności niezbędne do sprawnej i bezpiecznej pracy kombajnem.
Gratuluję uczniom ukończenia kursu i zdobycia certyfikatu.

Ewa Peraj

kurs

 
Więcej artykułów…