1% podatku dla Zuzi

Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
zsnr2szamotuly@onet.pl

Wolontariat

I ty możesz zostać Superbohaterem!

Taki tytuł nosiło spotkanie z panem Michałem Sokołowskim-pracownikiem Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa z Poznania, które odbyło 7 marca w Zespole Szkół nr 2. Uczestniczyli w nim uczniowie klas III i IV szkół ponadgimnazjalnych .
W nadchodzącym tygodniu -16 marca w godzinach od 8.30 do 13.30 po raz kolejny gościł będzie u nas ambulans. Prelekcja miała na celu wyjaśnienie wszelkich wątpliwości dotyczących kwalifikacji do oddawania krwi. Krew jest bezcennym i niezastąpionym lekiem. Jak dotąd nikomu na świecie nie udało się wytworzyć „sztucznej krwi”. Jej jedynym źródłem jest zdrowy człowiek. Dlatego dobrze zorganizowane krwiodawstwo oparte na współpracy ze zdrowymi i świadomymi dawcami jest bardzo ważne. Staraliśmy się przełamać stereotypy i upowszechnić ideię honorowego krwiodawstwa w najbliższym otoczeniu. Oddając krew pomagamy innym, dajemy coś z siebie. Pamiętajmy, że każdy z nas może kiedyś potrzebować takiej pomocy Mamy nadzieję, że wizyta pana Michała rozwiała wszelkie wątpliwości na ten temat i liczba osób chętnych do podzielenia się najcenniejszym darem będzie sukcesywnie wzrastać.
Do oddawania krwi zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu.P1000185

P1000182pobrane 1

 

KREW

imagesTWOJA KREW 

TO MOJE ŻYCIE

 

Zapraszamy pełnoletnich uczniów szkoły
do oddania krwi


Termin: 16 marca 2017, godz.8.30 do 13.30


Miejsce: parking przy sali gimnastycznej

zapisy od środy do piątku w gabinecie higienistki - K.Jenek 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W poniedziałek 5 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Swoją działalność oficjalnie rozpoczął Szkolny Klub Wolontariatu PROMYK. Z tej okazji wolontariusze zorganizowali akcję sprzedaży słodkich pyszności. Na dużej przerwie korytarz na I piętrze budynku A wypełnił się młodzieżą spragnioną zakupu pysznego ciastka ,piernika. W kolejce po ciasto znalazło się także wielu nauczycieli i pracowników szkoły.

Zebraliśmy sporą kwotę (780 zł), którą przekazaliśmy na konto Fundacji Słoneczko wspierającej leczenie i rehabilitację małej Zuzi. Wszystkim zaangażowanym w organizację akcji bardzo dziękujemy za wsparcie i okazane serce. Cieszymy się ,że spotkała się z dużym zainteresowaniem. Liczymy na waszą pomoc w kolejnych naszych przedsięwzięciach.

Opiekunki SKW PROMYK, wolontariusze

DSC 0091DSC 0093

 

POSŁAŃCY DOBREJ NOWINY

W wtorek 20 grudnia członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu Promyk odwiedzili chore dzieci na oddziale dziecięcym szamotulskiego szpitala. Zdrowie dziecka jest dla rodzica najcenniejszą wartością a pobyt w szpitalu to trudne doświadczenie dla dziecka.
W okresie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia wolontariusze postanowili wspólnym śpiewaniem kolęd wprowadzić świąteczną atmosferę na oddziale - pełną ciepła i radości z narodzin Boga. Niewątpliwą atrakcją spotkania była wizyta gwiazdora w którego wcielił się w tym roku Jasiu Jennek z klasy II TŻiUG. Wykonane przez uczniów technikum pierniki stały się słodkim uzupełnieniem tej wizyty. W imieniu obdarowanych dzieci dziękujemy za pracę włożoną w ich wykonanie uczniom oraz pani Joannie Jarząb.

A.Danielewicz, K.Ratajczak

DSC 0121DSC 0123

 

F I N A Ł S Z L A C H E T N E J P A C Z K I

Nasza szkoła po raz czwarty uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie Szlachetna Paczka. W miniony weekend na terenie całego kraju odbywał się finał akcji. W sobotę -9 grudnia także dla wybranej przez nas rodziny dotarły świąteczne paczki. Dały one dużo radości, szczęścia obdarowywanym oraz wiary w pomoc drugiego człowieka. Do projektu włączyli się zarówno nauczyciele jak i uczniowie, którzy już w październiku biorąc udział w akcji „Zamiast kwiatka niosę pomoc „ zebrali fundusze na przygotowanie paczki.

W imieniu obdarowanej serdeczne i gorące podziękowania za okazane wsparcie.

A.Danielewicz,K.Ratajczak

DSC 0118

 
Więcej artykułów…