1% podatku dla Zuzi

Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
zsnr2szamotuly@onet.pl

Wolontariat

"PSP - Profesjonalini, Sprawni, Pomocni"

W powiatowym etapie konkursu plastycznego "PSP - Profesjonalini, Sprawni, Pomocni", organizowanym przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, aż troje uczniów z naszej szkoły uzyskało sukcesy zdobywając wysokie miejsca oraz wyróżnienie. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Żebrowska z klasy IIIC i jej praca będzie reprezentowała Powiat Szamotulski w etapie wojewódzkim w odpowiedniej kategorii wiekowej. III miejsce przypadło Oliwii Domańskiej z klasy IIIC, a wyróżnienie dla Julli Ostrycharczyk z klasy IIIA. Serdecznie gratulujemy zwycięzcą i trzymamy kciuki za dalszy los pracy plastycznej Wiktorii w kolejnych etapach konkursu.

Ewelina Ładzińska Kłaczkiewicz

stra3stra2stra1

 

„Dobry kolega, dobra koleżanka – razem dla środowiska, razem dla zdrowia”

Pełni życzliwości dla świata i ludzi oraz chęci do działania uczniowie ze szkolnego koła wolontariatu „Promyk”, pod okiem nauczycielek: Arlety Danielewicz i Klaudii Tomaszak-Ślipki, przygotowali projekt „Dobry kolega, dobra koleżanka – razem dla środowiska, razem dla zdrowia”. Przedmiotem projektu, nastawionego na integrację i wspólne kształcenie młodzieży z naszej szkoły z dziećmi i młodzieżą z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy, stały się zagadnienia związane z ekologią i zdrowym stylem życia.
W środę, 29 marca, w pierwszej odsłonie projektu, uczniowie: Karolina Krysztofiak, Patrycja Kudlak, Magdalena Markiewicz, Magdalena Nowicka, Magdalena Świerkowska, Jan Jennek i Szymon Suchta przeprowadzili dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klas szkoły podstawowej, wchodzącej w skład Zespołu Szkół Specjalnych, zajęcia międzyprzedmiotowe pod tytułem „Witaminowe zoo”. Celem zajęć było poznanie przez uczniów zdrowotnych właściwości warzyw
i owoców oraz uświadomienie im potrzeby częstego ich spożywania, a jednocześnie kształcenie w młodych ludziach wielu pięknych wartości, takich jak: otwartość, szacunek dla drugiego człowieka i umiejętność współpracy. Najciekawszą dla uczestników częścią projektu były warsztaty kulinarne, w czasie których młodzi adepci sztuki kulinarnej pod okiem swoich starszych kolegów tworzyli na talerzach WITAMINOWE ZOO (kanapki przypominające zwierzęta). Takich doznań estetyczno-smakowych mógłby pozazdrościć niejeden mistrz kuchni.

Arleta Danielewicz

Klaudia Tomaszak-Ślipka

 

DSC 0027

DSC 0017

DSC 0021

 

I ty możesz zostać Superbohaterem!

Taki tytuł nosiło spotkanie z panem Michałem Sokołowskim-pracownikiem Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa z Poznania, które odbyło 7 marca w Zespole Szkół nr 2. Uczestniczyli w nim uczniowie klas III i IV szkół ponadgimnazjalnych .
W nadchodzącym tygodniu -16 marca w godzinach od 8.30 do 13.30 po raz kolejny gościł będzie u nas ambulans. Prelekcja miała na celu wyjaśnienie wszelkich wątpliwości dotyczących kwalifikacji do oddawania krwi. Krew jest bezcennym i niezastąpionym lekiem. Jak dotąd nikomu na świecie nie udało się wytworzyć „sztucznej krwi”. Jej jedynym źródłem jest zdrowy człowiek. Dlatego dobrze zorganizowane krwiodawstwo oparte na współpracy ze zdrowymi i świadomymi dawcami jest bardzo ważne. Staraliśmy się przełamać stereotypy i upowszechnić ideię honorowego krwiodawstwa w najbliższym otoczeniu. Oddając krew pomagamy innym, dajemy coś z siebie. Pamiętajmy, że każdy z nas może kiedyś potrzebować takiej pomocy Mamy nadzieję, że wizyta pana Michała rozwiała wszelkie wątpliwości na ten temat i liczba osób chętnych do podzielenia się najcenniejszym darem będzie sukcesywnie wzrastać.
Do oddawania krwi zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu.P1000185

P1000182pobrane 1

 

KREW

imagesTWOJA KREW 

TO MOJE ŻYCIE

 

Zapraszamy pełnoletnich uczniów szkoły
do oddania krwi


Termin: 16 marca 2017, godz.8.30 do 13.30


Miejsce: parking przy sali gimnastycznej

zapisy od środy do piątku w gabinecie higienistki - K.Jenek 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W poniedziałek 5 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Swoją działalność oficjalnie rozpoczął Szkolny Klub Wolontariatu PROMYK. Z tej okazji wolontariusze zorganizowali akcję sprzedaży słodkich pyszności. Na dużej przerwie korytarz na I piętrze budynku A wypełnił się młodzieżą spragnioną zakupu pysznego ciastka ,piernika. W kolejce po ciasto znalazło się także wielu nauczycieli i pracowników szkoły.

Zebraliśmy sporą kwotę (780 zł), którą przekazaliśmy na konto Fundacji Słoneczko wspierającej leczenie i rehabilitację małej Zuzi. Wszystkim zaangażowanym w organizację akcji bardzo dziękujemy za wsparcie i okazane serce. Cieszymy się ,że spotkała się z dużym zainteresowaniem. Liczymy na waszą pomoc w kolejnych naszych przedsięwzięciach.

Opiekunki SKW PROMYK, wolontariusze

DSC 0091DSC 0093

 
Więcej artykułów…