1% podatku dla Zuzi

Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
zsnr2szamotuly@onet.pl

Sport

Maksymilian Ciężki

DSC 0005Dnia 12 stycznia br. , w czytelni  szamotulskiego Zespołu Szkół nr 2, miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy  poświęconej wybitnemu szamotulaninowi - Maksymilianowi Ciężkiemu. Ekspozycja  została przygotowana  przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach oraz  Szkoły Podstawowej im. ppłk Maksymiliana Ciężkiego  w Baborowie.  Inspiracją do zorganizowania wystawy było pojawienie się na rynku wydawniczym książki Marka Grajka „Maksymilian Ciężki.  Architekt triumfu nad Enigmą”. W związku z wystawą młodzież przygotowała modele maszyny szyfrującej Enigma, biorąc tym samym udział w konkursie. Autorzy wyróżnionych prac  nagrodzeni zostali egzemplarzami książek,  ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Szamotułach, pozostali uczestnicy konkursu otrzymali upominki związane z naszym powiatem.


DSC 0021DSC 0027DSC 0011

DSC 0015

 

Kolczewo

Biegi przełajowe w Kolczewie

mpj w przelajach- kolczewo 11mpj w przelajach- kolczewo 6mpj w przelajach- kolczewo 5

mpj w przelajach- kolczewo 9mpj w przelajach- kolczewo 8mpj w przelajach- kolczewo 7

mpj w przelajach- kolczewompj w przelajach- kolczewo 2mpj w przelajach- kolczewo 4mpj w przelajach- kolczewo 3

 

Sukcesy sportowe uczniów

WAŻNIEJSZE  STARTY KARENY KROSCHEL W 2013/2014 ROKU:


1.HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W LEKKIEJ  ATLETYCE. SPAŁA, 24-26.01-1500m – VII miejsce, 4:59,86 min

2.MISTRZOSTWA KRAJOWE ZRZESZENIA LZS W BIEGACH - ŻERKÓW ,15.03 - 2000 m–IV miejsce, 6:38,77 min

3.MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - KOŁCZEWO,29.03-2000 m - 
X miejsce,7:07,00 min

4.MISTRZOSTWA  WIELKOPOLSKI ZRZESZENIA  LZS I SZKÓŁ W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO KOMISJI SPORTU I TURYSTYKI SEJMIKU WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO - DZIEMBÓWKO, 8.04-1500 m-I miejsce, 5:20,97 min

5.MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI LZS MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W LA - ŻERKÓW, 29.04-800 m–I miejsce, 2:17,78 min

6.MISTRZOSTWA OKRĘGU JUNIORÓW W LEKKIEJ ATLETYCE - POZNAŃ, 18.05 2000 m z przeszkodami–I miejsce, 7: 12,86 min

7.MISTRZOSTWA KRAJOWE ZRZESZENIA LZS W LEKKIEJ ATLETYCE -BIAŁA PODLASKA,6-8.06 -4 x 100 m–I miejsce

800 m-II miejsce, 2:17,36 min

 

REKORDY SZKOŁY POBITE PRZEZ KARENĘ KROSCHEL  W 2013/2014 ROKU:

  • 600 m - 1:38,03 min
  • 1000 m - 2:56,42 min
  • 2000 m z przeszkodami - 7:12,86 min

 

WAŻNIEJSZE STARTY KRZYSZTOFA TILA W 2013/2014 ROKU

 -
1. PCHNIĘCIE KULĄ 13,93m-MISTRZOWSTWA POLSKI MŁODZIKÓW-RADOM 28-29 WRZEŚNIA-IV miejsce (rekord życiowy)

2. RZUT DYSKIEM 46,87m-MISTRZOWSTWA POLSKI MŁODZIKÓW-RADOM 28-29 WRZEŚNIA-IX miejsce

3. PCHNIĘCIE KULĄ 13,21m-MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W LA-SZCZECIN 14.09 2013-
II miejsce (rekord życiowy)

4. RZUT DYSKIEM 47,58m-MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W LA-SZCZECIN 14.09 2013-
I miejsce (rekord życiowy)

5. PCHNIĘCIE KULĄ 13,90m-OTWARTE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W KATEGORII JUNIORA I JUNIORA MŁODSZEGO-POZNAŃ 18.05.2014-II miejsce

6. RZUT DYSKIEM 38,27m-OTWARTE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W KATEGORII JUNIORA I JUNIORA MŁODSZEGO-POZNAŃ 18.05.2014-III miejsce

7. PCHNIĘCIE KULĄ 14,11m-FINAŁ WOJEWÓDZKI  XV GIMNAZJADA W LA - LESZNO 27.05.2014 r-I miejsce 

 

Rekordy

LEKKOATLETYCZNE REKORDY SZKOŁY - DZIEWCZĄT

KONKURENCJA

NAZWISKO I IMIĘ

WYNIK

ROK

Bieg na 100 m

BURDAJEWICZ DARIA 

12,06 s

2008

Bieg na 200 m

BURDAJEWICZ DARIA 

24,84 s

2008

Bieg na 400 m

KONIECZNA ANNA 

58,59 s

1988

Bieg na 800 m

KROSCHEL KARENA 

2;16,96 min.

2012

Bieg na 1000 m

KROSCHEL KARENA 

2:56,42 min.

2014

Bieg na 1500 m

KROSCHEL KARENA 

4:45,21 min.

2013

Bieg na 3000 m

PAWLACZYK WIOLETA 

10:30,24 min.

1999

2 km z przeszkodami

KROSCHEL KAREN 

7:12,86 min.

2014

4 x 100 m

Z.HUBIAK, M.KOŁECKA,
T. KAŁUŻNA, 
A. ANTKOWIAK

 52,8 s

1979

100m przez płotki - 84 cm

BATURA MONIKA 

15,18 s

2000

100m przez płotki - 76 cm

BATURA MONIKA 

14,98 s

2000

400m przez płotki

BATURA MONIKA 

65,99 s

2000

Skok w dal

FILIPIAK HANNA 

5,79 m

1984

Skok wzwyż

CIACHURSKA EWA 

150 cm

1980

Trójskok

MESSYASZ PAULINA 

10,91 m

1994

Rzut dyskiem

BRZÓSKA SYLWIA 

36,12 m

2004

Pchnięcie kulą

MALUŚKIEWICZ AGNIESZKA 

13,30 m

2007

Rzut oszczepem

TURLEJSKA MAGDALENA

41,12 m

1982

 

LEKKOATLETYCZNE  REKORDY  SZKOŁY - CHŁOPCY 

KONKURENCJA

NAZWISKO I IMIĘ

WYNIK

ROK

Bieg na 100 m

KONIECZNY  GRZEGORZ

10,7 s

1980

Bieg na 200 m

KONIECZNY  GRZEGORZ

22,7 s

1980

Bieg na 400 m

RAKOWSKI  MARIUSZ

50,9 s

1983

Bieg na 800 m

MAŁYSZCZAK  MICHAŁ

1:58,2 min.

1980

Bieg na 1000 m

MACYSZYN  MICHAŁ

2:33,98 min.

2000

Bieg na 1500 m

MACYSZYN  MICHAŁ

4:00,48 min.

2001

Bieg na 3000 m

MACYSZYN  MICHAŁ

8;57,01 min.

2000

Bieg na 5000 m

MACYSZYN  MICHAŁ

15:58,09 min.

2000

110 przez płotki wys.106

SZYMAŃSKI  BARTŁOMIEJ

14,13 s

2002

110 przez płotki wys.100

SZYMAŃSKI  BARTŁOMIEJ

14,26 s

2000

300 przez płotki.

GROMADZIŃSKI  TOMASZ

40,80 s

1999

400 przez płotki.

SZYMAŃSKI  BARTŁOMIEJ

53,68 s

2001

2000 m przeszkodami

MACYSZYN  MICHAŁ

5:59,36 min.

2000

Skok w dal

BARCZ  ŁUKASZ

7,07 m

1999

Skok wzwyż

WIŚNIEWSKI  GRZEGORZ

195 cm

1997

Trójskok

BARCZ  ŁUKASZ

14,53 m

1999

Rzut dyskiem 1,5 kg

PALECZNY  ŁUKASZ

51,53 m

2003

Rzut dyskiem 1,75 kg

PALECZNY  ŁUKASZ

45,82 m

2003

Rzut dyskiem 2,0 kg

ŁAWNICZAK  TOMASZ

36,44 m

1987

Pchnięcie kulą 6,26 kg

SMORAWSKI  MARIAN

13,64 m

1965

Pchnięcie kulą 7,25 kg

SZYDUK  WITOLD

12,61 m

1988

Rzut oszczepem 700 g

MANIERSKI  MARCIN

54,82 m

2007

Rzut oszczepem 800 g

FRĄCKOWIAK  RYSZARD

56,80 m

1975

4 x 100  m

T.MIKOŁAJCZAK, B.SZYMAŃSKI

44,87 s

2000

Ł.MICHALAK, 
T.GROMADZIŃSKI