• Zakończenie roku szkolnego jest szczególnym i – zdaje się – najbardziej oczekiwanym wydarzeniem wśród społeczności Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach. Nic zatem dziwnego, że w piątkowe przedpołudnie 21 czerwca w „Rolniku” zapanowała nie tylko uroczysta, ale i niezwykle radosna, pełna dobrych emocji atmosfera.
   • Uczniowie Technikum otrzymali zaproszenie do wzięcia udziału w trzymiesięcznym zagranicznym stażu zawodowym w rolnictwie. Program jest realizowany ze środków programu Erasmus+.

    Staż zawodowy odbywa się w nowoczesnych gospodarstwach rolnych na terenie landu Dolna Saksonia. Instytucjami niemieckimi, które współpracują z Towarzystwem Umiejętności Rolniczych w Poznaniu są: Niemiecki Ośrodek Szkoleniowy dla Techniki Rolniczej – Deula w Nienburgu oraz
   • fot. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły    Tradycja, czy nowoczesność? Młodzież z szamotulskich szkół średnich pochyliła się nad tym pytaniem w ramach panelu dyskusyjnego, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Szamotuły. W debacie o książce - jej formach i przyszłości - wzięli udział uczniowie z "Rolnika"
   • Ogrom radości, ale i moc wzruszeń towarzyszyły uroczystości zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. Wydarzenie, które odbyło się piątkowym popołudniem 26 kwietnia z pewnością na długo pozostanie w pamięci absolwentów, ich rodziców, wychowawców, nauczycieli oraz dyrekcji „Rolnika”. Wszak kolejny rozdział historii szkoły został zamknięty
   • Pięciu uczestników, ciekawe prace, sporo satysfakcji, radości jeszcze więcej! W ten sposób podsumować można konkurs graficzny organizowany przez bibliotekę szkolną, którego celem było stworzenie projektu tabliczki informującej o jednym z najważniejszych miejsc w "Rolniku"!
     • No Backpack Day

      23 kwietnia już po raz trzeci w naszej szkole obchodziliśmy „No BackPack Day”, czyli Dzień bez plecaka. Zabawa polega na tym, aby tego dnia przyjść do szkoły bez plecaków, jednocześnie przynosząc wszystkie potrzebne podręczniki i przybory szkolne.

      Skąd w ogóle wziął się ten nietypowy pomysł?

      Dzień bez plecaka to już święto, które pochodzi z USA. Zostało ono wymyślone w celu zwiększania świadomości trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci i młodzieży na całym świecie.

     • III Środkowoeuropejskim Forum Technologii Wodorowych H2 Poland

      W dniu 24 kwietnia 2024 r., uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach, brali udział w III Środkowoeuropejskim Forum Technologii Wodorowych H2 Poland, które odbyło się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzenie to absorbuje najważniejsze podmioty odpowiedzialne za dekarbonizację i gospodarkę wodorową w Europie. Zaproponowane zostały nowoczesne technologie związane z wykorzystaniem wodoru. Przedstawiono liczne prezentacje dotyczące gospodarki wodorowej oraz warsztaty edukacyjne dla nauczycieli, Open Space. Nasi uczniowie brali udział w konkursie dotyczącym technologii wodorowych zdobywając drobne upominki.

     • Konkursowe dziewczyny! Przyszłe szefowe kuchni z "Rolnika"

      Zespół Szkół w Objezierzu już po raz siedemnasty stanął za organizacją Międzyszkolnego Konkursu Gastronomicznego, sprawdzającego wiedzę praktyczną oraz umiejętności przyszłych szefów kuchni. Do pasjonującej „rywalizacji na smaki” w tym roku przystąpiła młodzież z 6 wielkopolskich szkół. W piątek 19 kwietnia w Objezierzu spotkali się uczniowie z Sierakowa, Poznania, Trzcianki oraz Wągrowca. Nie zabrakło przedstawicieli gospodarzy oraz bardzo dobrze zapowiadających się młodych kucharek z Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach – Michaliny Powolnej (uczennica klasy III GO) i Oliwii Kowalak (uczennica klasy III BR).

     • Dzień języka angielskiego

      23 kwietnia to święto Anglii i jednocześnie dzień urodzin i śmierci Williama Szekspira. Z tej okazji w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach obchodziliśmy Dzień Języka Angielskiego. Uczennice i uczniowie mieli okazję zakosztować angielskiej herbatki (z mlekiem), która była przygotowana właśnie w ramach rocznicy urodzin i śmierci Szekspira.

     • Europejski dzień śniadania

      24 kwietnia obchodzimy Europejski Dzień Śniadania, który ma przypominać o tym, jak ważną rolę dla zdrowia człowieka odgrywa ten pierwszy posiłek w ciągu dnia.

      „Znajdź czas na śniadanie” – to hasło przewodnie Europejskiego Dnia Śniadania.

      Według zasad zdrowego żywienia w ciągu dnia powinniśmy spożywać 4-5 posiłków co 3-4 godziny. Taki rozkład posiłków ułatwia utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi i właściwej masy ciała. Śniadanie powinno stanowić 25-30 proc. dziennego zapotrzebowania na energię, dlatego nie powinniśmy go pomijać.

     • Powiatowy Projekt Wizyt w Miejscach Pamięci - Żabikowo

      W dniach 17-18 kwietnia uczniowie klas maturalnych 4 HB, 5 GRp i 5 KTp odwiedziło Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie. Wyjazdy były związane z realizacją Powiatowego Projektu Wizyt w Miejscach Pamięci, w którym nasza szkoła uczestniczy od wielu lat. Dla uczniów odwiedzających to miejsce jest to zawsze żywa lekcja historii poparta zwiedzaniem miejsca, w którym znajdował się Obóz Karno – Śledczy podczas II wojny światowej. Uczniowie liceum i technikum mieli okazję zwiedzić muzealną ekspozycję połączoną z prelekcją pracownika muzeum. Następnie nasi maturzyści rozwiązywali zadania przygotowane na specjalnych kartach pracy. Na zakończenie wizyty w Żabikowie zapaliliśmy znicz przy pomniku „Nigdy wojny”. Należy wspomnieć, że cały projekt realizowany jest przez wszystkie szkoły prowadzone przez Powiat Szamotulski i wywiera duży wpływ na młodzież, skłaniając do refleksji oraz rodząc chęć poznan

     • Młodzi - zdolni z "Rolnika". Biblioteka podsumowała konkurs graficzny

      Pięciu uczestników, ciekawe prace, sporo satysfakcji, radości jeszcze więcej! W ten sposób podsumować można konkurs graficzny organizowany przez bibliotekę szkolną, którego celem było stworzenie projektu tabliczki informującej o jednym z najważniejszych miejsc w "Rolniku"!


      Mała rzecz, a cieszy! W czwartek 25 kwietnia drzwi biblioteki szkolnej ozdobiła praca Martyny Antoniewicz - uczennicy klasy I HB, która została laureatką bibliotecznego konkursu graficznego. Dzięki wsparciu Przewodniczącej Rady Rodziców - Żaklin Koniecznej, autorski projekt licealistki został przeniesiony na specjalne tworzywo i w formie tabliczki informuje o tym, gdzie znajduje się biblioteka. Od teraz zatem nikt nie będzie miał już problemów z dotarciem do jednego z najważniejszych miejsc w "Rolniku".

     • One Dublin 2024

      One Dublin 2024

      W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich chcielibyśmy Wam polecić książkę pt. Snowflake autorstwa Louise Nealson. Uczniowie naszej szkoły czytali ją w oryginale, dzięki współpracy z Ambasadą Irlandii w Polsce i udziałowi w projekcie organizowanym przez Dublin City Libraries i Dublin City of Literature „One Dublin One Book”.

     • Akademicka wiosna w Ogrodach

      W czwartek 21 marca uczniowie kształcący się w zawodzie Technik Architektury Krajobrazu klas: 2K, 2KR,3 KR, 4KR i 5KTp w ramach zajęć praktycznych wybrali się na „Akademicką wiosnę na Ogrodach” organizowaną przez Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

     • Rok Czesława Miłosza

      W poniedziałek 15 kwietnia 2024 r. odbył się finał międzyszkolnego konkursu "Strofy piórem malowane. Malarskość poezji Czesława Miłosza", którego organizatorem był ZS nr 2 im. S. Konarskiego we Wronkach.

      Udział naszych uczniów zakończył się sukcesem. I miejsce w konkursie literackim zajęła Amelia Dukarska z klasy 4KR, wyróżnienie otrzymał Marcel Bąk, uczeń klasy 3GO. Uczniowie napisali swoje wiersze, które - wg regulaminu - inspirowane były utworami noblisty.

     • Akcja "Operacja Czysta Rzeka" - edycja 2024

      Po raz trzeci, w Szamotułach przygotowano akcję "Operacja: Czysta Sama", która koncentruje się na sprzątaniu odcinków rzeki Samy oraz jej dopływów. Akcja odbyła dnia 13 kwietnia 2024 r., w ramach ogólnopolskiej inicjatywy "Czysta Rzeka", a udział w sprzątaniu wzięło ponad 400 osób. W akcji uczestniczyli nasi uczniowie: Gaja Szpądrowska 2HB, Dorota Mucha 2K, Amelia Rembacz 2K, Julia Cebernik 2K, Michał Kistowski 1TO, Wiktoria Wachowiak 2O, Liliana Misztal 2O, Maria Purgiel 2O, Aleksander Kasprzak 2O, Mateusz Cygan 2O, Arkadiusz Nowakowski 2O oraz Gabriela Połącarz 2O.

     • Niecodzienna acz cenna lekcja prawa

      W piątkowe przedpołudnie 12 kwietnia młodzież z klas III, IV i V spotkała się z przedstawicielami Okręgowej Inspekcji Pracy oraz Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach

      Nie była to jednak typowa "pogadanka" na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, lecz ważna acz nietypowa lekcja pełna cennych porad i wskazówek z zakresu prawa pracy oraz informacji dotyczących groźnego przestępstwa, jakim jest handel ludźmi. Jak się okazało - oba tematy wcale nie są tak odległe i niestety dotyczyć mogą osób młodych.

     • Gość na czterech łapach w bibliotece

      Skąd na świecie wziął się pies? Dlaczego określa się go mianem zwierzęcia pracującego? Czy leżenie na kanapie służy naszym czworonogom? Jak wiele czerpać mogą od nich osoby niepełnosprawne? Na te, jak i szereg innych pytań odpowiadał Paweł Pawlak - szamotulanin, który od ponad 20 lat zawodowo zajmuje się szkoleniem psów. W czwartek 11 kwietnia spotkał się w czytelni z młodzieżą z klasy I TR, by przedstawić rozmaite zagadnienia dotyczące zachowania czworonogów oraz błędów popełnianych przez ich właścicieli. Behawioryście towarzyszyli szczególni kompani

   • ZAPRASZAMY NA SZKOLNY KANAŁ YOUTUBE

   •  

  • Organ prowadzący - Powiat Szamotulski

   • Powiat Szamotulski
  • Partnerzy

   • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
   • ADM Szamotuły
   • Zamek Górków w Szamotułach
   • Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży
   • Agro Profil
   • AFS Polska
   • Martin-Buber-Schule Gross-Gerau
   • Szkoła Średnia nr 62 we Lwowie
   • Fundacja Edukacji Prawnej Propublika
   • Wielkopolskie Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej - koło w Szamotułach
   • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
   • Narodowy Instytut Dziedzictwa
   • Wielkopolska Izba Rolnicza
  • Wyróżnienia

   • Szkoła Odkrywców Talentów
   • Wiarygodna szkoła
   • Szkoła Dialogu
   • Kind Overseas School of the Year
  •  

    

    
    
  •     

  • Librus Synergia
  •  

  •  

  •             

  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 22.07.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • 1% DLA ZUZI

    

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 1257141
  • Logowanie

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach, ul. Szczuczyńska 3
   • tel. (+48) 61-29-21-559
   • ul. Szczuczyńska 3
    64-500 Szamotuły
    Poland
   • Dyrektor: Arkadiusz Majer
   • Wicedyrektorzy: Ewa Peraj, Łukasz Janc
   • Kierownik szkolenia praktycznego: Anna Kaczmarek
   • NIP: 787-10-30-195
   • REGON: 000100078
   • Kontakt z administratorem strony: piotr.gotowy@poczta.onet.pl
    piotr.gotowy@zsnr2-szamotuly.pl
  • Logowanie