• Góra grosza
     • PODSUMOWANIE AKCJI "GÓRA GROSZA"

     • Od kilku lat nasza szkoła włącza się w zbiórkę monet. To już XXIII edycja „Góry Grosza”, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

      Uczniowie i pracownicy naszej szkoły zebrali w tym roku imponującą ilość niemal 70 kg monet (ponad 30 tysięcy sztuk, w kwocie niemal 820 zł). Niemałym wyzwaniem okazało się liczenie takiej ilości bilonu. Podjęli się go uczniowie klasy 4 KTp - technikum technologii żywności, którzy pracowali niestrudzenie przez 6 godzin  wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego, za co należą im się serdeczne podziękowania.

      W tym roku najwyższą „ górę” usypała klasa 1B – serdecznie gratulujemy!

      Wszystkim, którzy dołożyli choćby grosik do szkolnej puli monet bardzo dziękujemy.

      Dziękujemy również Wychowawcom klas za współpracę i motywowanie uczniów do udziału    w akcji.

      Pamiętajmy, że „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”.

      Samorząd Uczniowski z Opiekunem

    • Dzień Patrona
     • DZIEŃ PATRONA

     • Dzień Patrona naszej Szkoły to uroczystość, która wpisała się na stałe do kalendarza szkolnych akademii - to święto naszej szkoły. Stanisław Staszic jest od wielu pokoleń autorytetem dla uczniów.  Co roku czcimy pamięć  i przywołujemy sylwetkę i  jego  ideały. Odwaga w myśleniu i działaniu, troska o dobro drugiego człowieka, wiara w postęp i potrzebę nauki – to ideały ważne dla młodych ludzi wczoraj i dziś.

          27 stycznia, w przededniu ferii zimowych, spotkaliśmy się by uhonorować dyplomami osiągnięcia naszych uczniów w pierwszym semestrze oraz przedstawić życiorys Stanisława Staszica, nowym uczniom z klas pierwszych.

      Nasz patron twierdził, że ”Talent jest jak kawałek metalu: szlachetnego ale surowego metalu: dopiero pilna  praca go obrobi i wartość wielką mu nada”.

            Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły podtrzymują szkolne tradycje i realizują swoje pasje. W tym dniu wszyscy mogli podziwiać występy artystyczne z zakresu muzyki, rysunku, recytacji, pokazu florystyki, gwary szamotulskiej, akrobacji na rowerze, sztuki kulinarnej czy sukcesów w sporcie: atletyka i jazda konno.

      Wcześniej mogliśmy podziwiać  plastyczne prace uczniów na wystawie w holu głównym szkoły.

      Wszystkim nagrodzonym, za bardzo dobre wyniki w nauce i 100% frekwencję na zajęciach oraz uczestnikom pokazu talentów życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w dążeniu do swoich, wymarzonych celów a wszystkim pozostałym uczniom, by mogli wzorować się z postawy i życia naszego patrona. 

       

      Organizatorzy:

      Renata Bednarczyk z klasą 1 O

      Magdalena Grążka z klasa 4 KTp

      Ewa Kobylińska z klasą 2 GO

    • Dzień Młodego Rolnika
     • DZIEŃ MŁODEGO ROLNIKA

     • 13 stycznia młodzież  technikum rolniczego z klas I KR, II KR i III GRp uczestniczyła w Wielkopolskim Dniu Młodego Rolnika.Organizatorami wydarzenia była Wielkopolska Izba Rolnicza oraz Mędzynarodowe Targi Poznańskie. Impreza odbyła się  w ramach wystawy jaką były Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra Premiery. Tegoroczna edycja to najważniejsze wydarzenie dla branży rolniczej, podczas której prezentowane były nowości produktowe, światowe agro premiery oraz innowacyjny sprzęt rolniczy na nadchodzący nowy sezon.  Dla zaproszonych uczniów ze szkół rolniczych przygotowano wykłady  profesora  Tomasza Piechoty z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu : Uprawa konserwująca na trudne czasy, Jerzego Koronczoka z  Agrocom Polska: Roboty w rolnictwie oraz Rafała Mładanowicza  z  Rady Młodych Rolników: Być rolnikiem teraz i za 100 lat. Prelegenci uzmysłowili młodym rolnikom jak trudne wyzwania dla gospodarstw stanowią postępujace zmiany klimatu i  ekstremalne zjawiska atmosferyczne.Wskazali na konieczność wykorzystania nowoczesnych osiągnięć technologicznych   przy wykonywaniu  zabiegów agrotechnicznych. Młodzież dowiedziała się, że planowując prace na polach  można stosować  rozwiązania autonomiczne np. system rozpoznawania roślin służący do identyfikacji chwastów. Rolnicy mogą także wykorzystywać europejskie satelity do obserwacji swoich upraw, a za pomocą skanerów elektomagnetycznych w sposób naziemny monitorować pola.Przedstawiając wady i zalety poszczególnych metod wykladowcy zachęcali młodzież do poszukiwania własnych rozwiązń opartych na osiągnięciach nauki i praktyki.

       

      Katarzyna Zielewicz, Renata Bednarczyk, Piotr Sołtysiak, Daniel Kuzara

    • Body Worlds
     • WIZYTA NA WYSTAWIE BODY WORLDS W POZNANIU

     • Body Worlds -  to oryginalna wystawa twórcy metody plastynacji dr  Gunthera von Hagensa. Autor –słynny lekarz i anatom wykorzystał ciała ludzi i zwierząt oraz ich fragmenty, poddane metodzie plastynacji jako eksponaty. Wystawa w Poznaniu ukazuje  złożoność  budowy ciała człowieka, narządy i układy objęte procesem chorobowym. Stanowi lekcję anatomii nie tylko dla studentów medycyny, pokazując także jak niewłaściwe zachowania każdego z nas mogą zakłócić funkcjonowanie naszego organizmu.

      Wystawy z cyklu „Body Worlds” są prezentowane na całym świecie, stając się najliczniej odwiedzaną wystawą wszech czasów z łączną liczbą ponad 50 mln widzów. W czwartek  5 stycznia uczniowie klasy III LO - dołączyli  do tej grupy i myślę, że udziału w tym niecodziennym zjawisku nie żałują.

       

      A. Danielewicz, M Hoffmann-Nowak

       

       

    • Schronisko
     • AKCJA ŚWIĄTECZNA POMOC ZWIERZAKOM ZE SCHRONISKA

     • Podczas grudniowych Świąt Bożego Narodzenia, nie tylko ofiarujemy sobie miłe słowa, prezenty czy dzielimy się z innymi ludźmi ale i także nie zapominamy o zwierzętach, które znajdują się w schroniskach.

      W tym roku klasy :  1 K i 4 KTp  wraz z wychowawcami Magdaleną Grążką i Bartoszem Korpikiem, zamiast prezentów klasowych zebrały pieniądze na karmę  - w kwocie 1380 zł do schroniska Azorek w Obornikach. Monika Baszuk, Karolina Tecław oraz Małgorzata Warguła  - inicjatorki akcji, nie tylko zawiozły zakupioną karmę ale i też pospacerowały z czworonogami.

                                                                                                                                                                

      Magdalena Grążka

      Bartosz Korpik

   • Kontakty

    • Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach, ul. Szczuczyńska 3
    • tel. (+48) 61-29-21-559
    • ul. Szczuczyńska 3
     64-500 Szamotuły
     Poland
    • Dyrektor: Arkadiusz Majer
    • Wicedyrektorzy: Ewa Peraj, Łukasz Janc
    • Kierownik szkolenia praktycznego: Anna Kaczmarek
    • NIP: 787-10-30-195
    • REGON: 000100078
    • Kontakt z administratorem strony: piotr.gotowy@poczta.onet.pl
     piotr.gotowy@zsnr2-szamotuly.pl
   • Logowanie